НАШІ РАКЕТИ ПОВИННІ ЯК МІНІМУМ ДІСТАВАТИ ДО ГІР УРАЛУ – ЕКС-ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ГЕНШТАБУ ЗСУ

Україна, на відміну від США і Росії, може виробляти ракети дальністю польоту лише до 300 км: такої відстані замало, щоб стримати агресію РФ.

Про це у програмі «На самом деле: Донбасс» на телеканалі «Дом» заявив заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант Ігор Романенко, передав 5 березня Укрінформ.

 

Він нагадав, що торік на озброєння ЗСУ взяті новітні вітчизняні протикорабельні ракети «Нептун», почали готувати морські екіпажі, які повинні їх експлуатувати.

 

«Але все це на початковому етапі. А у росіян все це вже є, і у великих кількостях. Крім того, Росія та США вийшли з договору щодо ракет малої та середньої дальності, а ми в його межах робимо той же «Нептун», дальність якого не більше 300 км», — зазначив Романенко.

 

Генерал-лейтенант наголосив, що такої дальності польоту ракет не вистачить для того, щоб не допускати агресію з боку Росії.

 

«Наші ракети повинні як мінімум діставати до гір Уралу. Рано чи пізно ми прийдемо до того, щоб у нас була превентивна зброя. І щоб не було ніяких ілюзій щодо того, що авантюра з боку Росії, її збройних сил, її керівництва може їм дешево обійтися. А якщо вони знатимуть, що у нас є така зброя, тоді вони задумаються, адже наслідки дорого їм обійдуться», — заявив Романенко.

 

Він також нагадав, що відновлюється фінансування проєкту «Сапсан» (багатофункціональний оперативно-тактичний ракетний комплекс, в якому в якості засобів ураження пропонувалося використовувати оперативно-тактичні, зенітні та протикорабельні ракети).

 

«Ось після великої паузи до кінця минулого року знайшли гроші на цей проєкт. Це оперативно-тактична вже зброя. Але, знову-таки, є певні обмеження. Але, судячи з того, як все розвивається, думаю, треба брати на озброєння і цю зброю. Тобто поступово нарощувати свої можливості та свій потенціал, забезпечуючи безпеку нашої держави та народу», — підсумував Романенко.

 

Як повідомляв ІА «ОПК», Міністерство оборони України профінансує створення вітчизняного оперативно-тактичного ракетного комплексу «Сапсан». Контракт на перший дослідний дивізіон ОТРК «Сапсан» планується підписати у 2021 році.

Як відомо, Кабінет Міністрів України на своєму позачерговому засіданні в п’ятницю, 2 квітня цього року, схвалив основні показники Державного оборонного замовленні на 2021-2023 роки.

Це відбулось на виконання Рішення РНБО України «Про основні показники державного оборонного замовлення (ДОЗ) на 2021 рік та 2022, 2023 роки» від 30 березня 2021 року №132/2021, повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

«Показники ДОЗ доопрацьовані з урахуванням результатів обговорення під час нещодавнього засідання РНБО. Зокрема, передбачено фінансування ДОЗ на 2021 рік у повному обсязі, не допускаючи зменшення відповідних видатків державного бюджету», – зазначив Віце-прем’єр-міністр України.

За його словами, серед пріоритетних проєктів Держоборонзамовлення на наступні три роки – розвиток програм ракетного озброєння, що фінансуватимуться із загального фонду держбюджету.

Поделиться публикацией