НАТО ВІДКИДАЄ БУДЬ-ЯКУ МОЖЛИВІСТЬ ІНТЕГРАЦІЇ РОСІЙСЬКИХ СИСТЕМ С-400 У СВОЮ ПРОТИПОВІТРЯНУ ОБОРОНУ

НАТО відкидає будь-яку можливість інтеграції російських систем С-400 у свою протиповітряну оборону і продовжує працювати над альтернативними варіантами для Туреччини.

Про це 5 жовтня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберг.

«Звісно, держави мають прерогативу ухвалювати рішення щодо власних оборонних закупівель. Але водночас це устаткування – система ППО С-400 – мало б стати сумісним із системами НАТО, інтегрованим у нашу оборону. Однак у випадку із С-400 цього не станеться», — наголосив генсек Північноатлантичного альянсу.

За його словами, зараз у НАТО намагаються знайти альтернативні рішення, які можуть включати американські системи ППО Patriot або французькі SAMP/T.

Столтенберг підкреслив, що Туреччина залишається важливим союзником Альянсу, який відіграє ключову роль у знищенні ІДІЛ та надає суттєву допомогу в розв’язанні проблеми біженців із Сирії та Іраку.

«Отже, Туреччина є важливою країною, але існують розбіжності, які ми маємо вирішувати в межах НАТО», — підсумував Столтенберг.

Нагадаємо, у 2017 році Туреччина уклала з РФ контракт на закупівлю систем С-400 вартістю $2,5 млрд. У 2019 році турецька сторона отримала компоненти російської системи та інтегрувала їх у свою ППО. І при цьому випробувала можливості С-400 на військових літаках, закуплених раніше у США.

 

Поделиться публикацией