НАСТУПНОГО РОКУ США ШТАТИ РОЗПОЧНУТЬ ПЕРЕДАЧУ ВМС УКРАЇНІ ШВИДКІСНИХ БОЙОВИХ ПАТРУЛЬНИХ КАТЕРІВ MARK VI

Наступного року Сполучені Штати розпочнуть передачу ВМС Україні швидкісних бойових патрульних катерів Mark VI, які підсилять військову присутність України на Азовському морі. Загалом лави флоту мають поповнити 12 катерів.

Про це 16 грудня ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на  інтерв’ю командувача ВМС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи для. АрміяInform

За словами командувача ВМС ЗС України, Mark VI, катери прибережної зони і призначені для швидкого реагування на зміну обстановки. Вони швидкі, маневрені, непомітні, багатофункціональні, мають потужні навігаційні системи. Тобто є універсальною платформою, що може швидко доставити невеликий резерв в ту чи іншу точку. Також на них можуть бути встановленні невеликі протимінні комплекси, для підтримання сприятливого оперативного режиму для забезпечення основних дій флоту.

17 червня 2020 року Державний департамент США погодив запит Україні на продаж, за програмою Foreign Military Sale (FMS), 16 сучасних патрульних катерів Mark VI та пов’язаного з ними озброєння (32 модулі MSI Seahawk A2; 40 гармат MK44 Bushmaster II та ін.), загальною орієнтовною вартістю 600 мільйонів доларів.

Згідно з першим оголошенням, шість катерів Mark VI Україна мала отримати безоплатно в рамках допомоги США. Ще десять, за бажанням, могла придбати за власні кошти.

Проте у березні 2021 року США погодили передачу Україні, в рамках матеріально-технічної допомоги, двох додаткових катерів Mark VI, таким чином ВМСУ безоплатно отримають щонайменше вісім катерів.

У грудні 2020 року компанія SAFE Boats International, отримала контракт на виготовлення двох патрульних катерів MK VI для України з фіксованою ціною близько 20 млн дол. Катери мають бути готові до грудня 2022 року. На початку жовтня стало відомо, що компанія отримала ще один контракт в інтересах ВМС України, цього разу на виготовлення шести катерів. Вартість другого складає 84,25 млн дол. Катери мають бути виготовлені до березня 2025 року.

Поделиться публикацией