НАДАННЯ ATACMS У ЗАКОНОПРОЄКТІ ДЖОНСОНА ПРО ДОПОМОГУ УКРАЇНІ ПРОПИСАНО ОКРЕМИМ ПУНКТОМ

17 квiтня, 2024. На сайті Палати представників США з’явилися тексти законопроєктів щодо допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню, за які законодавці можуть проголосувати найближчої суботи. Текст проєкту по Україні загалом відповідає документу, який у лютому вже схвалив Сенат, і на ухваленні якого наполягає президент Джо Байден та демократи.

Зокрема, пакет допомоги Україні передбачає виділення $61 млрд доларів, у тому числі $23 млрд на поповнення арсеналів США, які можуть бути використані для військової допомоги Україні. Упродовж 45 днів після ухвалення Державний департамент і Пентагон повинні представити стратегію США щодо підтримки Києва. Пряма бюджетна допомога залишилася на рівні $7,8 млрд. Кошти мають бути доступні незалежно від будь-яких інших законодавчих обмежень, які забороняють допомогу іноземним країнам. Серед умов витрат цих коштів – заборона їх використання на виплату пенсій. Після листопада 2025 року Байден зможе списати 50% заборгованості за цими кредитами, а з 1 січня 2026 року – 100% заборгованості за умови, якщо це рішення підтримає Конгрес.

Окремим пунктом у законопроєкті прописане надання Україні у найкоротший термін після набрання чинності оперативно-тактичних ракетних комплексів ATACMS. «Як тільки це стане практично можливим після дати набрання чинності цим Законом, Президент має передати армійські тактичні ракетні системи великої дальності Уряду України, щоб допомогти Уряду України захистити себе та здобути перемогу над Російською Федерацією», — йдеться у документі. Разом із тим, у проєкті зазначено, що президент США може відкласти це рішення, якщо воно «шкодитиме інтересам національної безпеки США».

Крім того, упродовж 30 днів після ухвалення законопроєкту адміністрація має надати Конгресу звіт про всю надану США Україні з 2024 року зброю та пов’язане фінансування, а упродовж 60 днів – звіт про те, як здійснювався контроль за обліком зброї. На продовження нагляду та підзвітності за допомогою та обладнанням, що надається Україні передбачене виділення 26 мільйонів доларів.

Поделиться публикацией