МІЖНАРОДНИЙ СУД ООН ПРИЗНАЧИВ НА 7 ТА 8 БЕРЕЗНЯ СЛУХАННЯ СПРАВИ «УКРАЇНА ПРОТИ РФ»

Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй проведе публічні слухання у справі «Україна проти Росії» 7 та 8 березня у Палаці миру в Гаазі.

Як повідомляє у вівторок пресслужба МС ООН, слухання будуть присвячені розгляду клопотання про тимчасові заходи, про які запросила Україна.

«У зв’язку з поточною пандемією COVID-19 слухання відбудуться у гібридному форматі. Деякі члени Суду особисто візьмуть участь в усних слуханнях у Великому залі правосуддя, тоді як інші братимуть участь віддалено за допомогою відеозв’язку. Представники сторін у справі братимуть участь особисто або за допомогою відеозв’язку», — йдеться у пресрелізі.

У справі «Україна проти Росії» йдеться про твердження про геноцид.

Крім того, Суд повідомляє, що 1 березня голова Міжнародного суду суддя Джоан Е. Доног’ю звернувся з невідкладним зверненням на ім’я міністра закордонних справ Російської Федерації з копією уряду України у справі про твердження про геноцид. «Маю честь послатися на Прохання про визначення тимчасових заходів, направлених у рамках провадження, порушеного Україною проти Російської Федерації 26 лютого 2022 р. Діючи відповідно до пункту 4 статті 74 Регламенту Суду, цим звертаю увагу Російської Федерації на необхідність діяти у такий спосіб, щоб будь-який наказ Суду дав би змогу запиту про тимчасові заходи привести до відповідного ефекту», — йдеться у зверненні.

Поделиться публикацией