КРАЇНИ НАТО МАЮТЬ У КІЛЬКА РАЗІВ ЗБІЛЬШИТИ ВІЙСЬКОВУ ДОПОМОГУ УКРАЇНІ — ЕКСКОМАНДУВАЧ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ПОЛЬЩІ

Країни Північноатлантичного альянсу мають у кілька разів збільшити військову допомогу Україні з огляду на загрозу нового великого наступу, і насамперед ідеться про ракети далекого радіусу дії та бронетехніку.

Про це 4 січня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на екскомандувача Сухопутних військ Польщі, ексзаступника міністра оборони генерала Вальдемара Скшипчака.

“НАТО зараз має прийняти рішення про повну мобілізацію усіх країн-членів Альянсу, зокрема США, щоб збільшити у декілька разів військову допомогу для України. Українці повинні мати набагато більше зброї і боєприпасів, ніж мають зараз”, — підкреслив генерал.

На його переконання, українська армія повинна мати можливість завдавати ударів по скупченнях ворожих військ і складах, які формуються для нового наступу на Україну, ще на території рф: «Біля Воронежа, Курська, Бєлгорода». Для цього Україні потрібні насамперед ракети далекого радіусу дії, зокрема ATACMS.

“На Заході має бути згода на постачання таких ракет, немає іншого виходу. Якщо вони хочуть уникнути катастрофи, то мають дати згоду на постачання Україні ракет ATACMS”, — наголосив Скшипчак.

Він підкреслив, що ЗСУ також мають отримати від Заходу велику кількість бронетанкового озброєння, аби після відбиття російського наступу швидко вдарити у відповідь. Йдеться, зокрема, про танки Leopard, які Україні мала б надати не тільки Німеччина, а й інші країни НАТО, які мають їх на озброєнні (це Польща, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Греція, Туреччина, Іспанія, Данія, Португалія, Нідерланди, Угорщина). Польський генерал вважає, що в ЗСУ треба додатково сформувати 4-6 нових танкових батальйонів на базі Leopard.

Оцінюючи ситуацію на фронті, польський генерал висловив думку, що росія, можливо, готується вдарити з півночі у напрямку на захід від Харкова вздовж східного берега річки Ворскла до місця її впадання у Дніпро і далі вдарити по місту Дніпро, аби відрізати цю частину України. При цьому безпосередній наступ на Київ він зараз вважає малоймовірним.

Колишній заступник міністра оборони РП зазначив, що до наступу росія готує угруповання військ чисельністю 120-150 тис.

“Вони готуються вдарити або під час морозів, або почекають до весни. Проте мені здається, що вони поспішатимуть”, — зазначив Скшипчак.

Генерал висловив думку, що прихована мобілізація в росії триває весь час, вона не припинялася. При цьому він зауважив, що не всі мобілізовані потраплять у бойові підрозділи, частину з них буде задіяно до логістичних завдань, до праці на заводах і фабриках, які виготовляють військову продукцію.

Поделиться публикацией