КАНЦЛЕР НІМЕЧЧИНИ ОСОБИСТО ВІДКЛАДАЄ УХВАЛЕННЯ ОСТАТОЧНОГО РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ УКРАЇНІ ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНИХ ТАНКІВ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкладає ухвалення остаточного рішення про надання Україні високотехнологічних танків для війни з Росією, попри тиск з боку партнерів з правлячої коаліції.

Про це 8 квітня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на Politico.

Інформується, що план, що просувається віцеканцлером – міністром економіки Робертом Габеком та міністром закордонних справ Анналеною Бербок від «зелених» передбачає постачання в Україну близько 100 танків. Спочатку очікувалося, що відповідне рішення буде ухвалено цього тижня. Але зараз воно зависло, оскільки канцлер від соціал-демократів – на превелике розчарування його партнерів з правлячої коаліції – стверджує, що Німеччина має спочатку виробити спільну позицію із західними союзниками з ЄС і НАТО, перш ніж постачати важке озброєння.

«Я вважаю, що це саме те питання, у якому для Німеччини було б серйозною помилкою відігравати особливу роль і йти особливим шляхом», — заявив він.

Міністри закордонних справ країн НАТО обговорювали військову підтримку України в середу та четвер, але не запропонували жодної конкретики щодо постачання танків.

Голова комітету Бундестагу з європейських справ Антон Гофрайтер від партії «зелених» сказав Німеччина має демонструвати «лідерство» в ЄС та НАТО й не ховалася за спини інших країн.

«Я за те, щоб якнайшвидше скасувати рішення кабінету міністрів Німеччини про відмову від постачання важкого озброєння», — сказав він.

 

Поделиться публикацией