ЗАХІД МОЖЕ СТВОРИТИ ІНТЕГРОВАНУ СИСТЕМУ ППО, ЯКА ЗАХИСТИТЬ КЛЮЧОВІ ОБ’ЄКТИ УКРАЇНИ – ГЕНЕРАЛ МІЛЛІ

Західні партнери розглядають можливість створення багаторівневої інтегрованої системи протиповітряної оборони для України. Саме про неї просить Київ, повідомив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час брифінгу за підсумками шостої зустрічі у форматі “Рамштайн”.

Він пояснив, що така система не зможе захистити все українське небо від російських ударів, проте допоможе контролювати пріоритетні об’єкти, які найбільше цього потребують. Така оборона може бути утворена за рахунок поєднання засобів ППО різної дальності – близької, середньої та великої.

На думку Міллі, країни Заходу можуть надати Україні таку інтегровану систему. Для цього учасники зустрічі “Рамштайн-6” мають долучитися й допомогти нашим захисникам побудувати й підтримувати її.

Генерал додав, що для створення багаторівневої оборони можуть бути використані ті системи ППО, які наразі є доступними у різних державах світу. Зокрема, йдеться про Patriot, а також німецькі й ізраїльські засоби. Міллі зазначив, що багато країн-учасниць саміту мають широкий спектр і інших систем.

«Завдання полягатиме в тому, щоб об’єднати та розгорнути їх, навчити бійців, оскільки кожна з цих систем відрізняється, переконатися, що вони можуть зв’язуватися з системами командування, контролю та зв’язку, і переконатися, що вони мають радари, які зможуть сигналізувати один одному для перехоплення цілей», – пояснив він.

Марк Міллі зазначив, що реалізувати цей план буде доволі складно з технічної точки зору, однак він є цілком досяжним. За словами генерала, саме до його втілення зараз прагнуть партнери.

Крім цього, на брифінгу міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Україна отримає від партнерів нові системи ППО настільки швидко, наскільки їх фізично зможуть доставити.

Поделиться публикацией