ЗАГАЛЬНОЇ МОБІЛІЗАЦІЇ У РОСІЇ НЕ БУДЕ — ГОЛОВА КОМІТЕТУ ДЕРЖДУМИ РФ

Голова комітету Держдуми Росії Андрій Картаполов в інтерв’ю «Парламентской газете», яке вийшло увечері 20 вересня, заявив, що у РФ не буде загальної мобілізації.

Він сказав, що побоювання росіян, нібито поправки до Кримінального кодексу РФ, що передбачають введення в нього понять «мобілізація» і «воєнний час», а також покарання за добровільне здавання у полон, можуть стати підставою для мобілізації – «невиправдані абсолютно».

«Загальної мобілізації не буде. Про це не раз казав і безпосередньо каже президент вустами свого прессекретаря Дмитра Пєскова та багато інших політиків федерального рівня. «Закон» не дорівнює «мобілізація», – сказав Картаполов.

Він зазначив, що закон ухвалили «не конкретно під «спеціальну військову операцію», а для того, щоб його виконувати довгий час.

«Принаймні поки не настане час, коли потреба у ньому зникне», – додав депутат Держдуми.

20 вересня Держдума РФ внесла зміни до Кримінального кодексу, якими вводять поняття мобілізації, воєнного стану і воєнного часу. Серед іншого передбачили покарання за добровільне здавання у полон – до 10 років позбавлення волі.

Російські ЗМІ анонсували, що 20 вересня Путін виступить зі зверненням до росіян. Очікували, що його буде присвячено псевдореферендумам на окупованих територіях України, але точний зміст невідомий. Звернення у вівторок не відбулося, пропагандисти заявили, що його перенесли на ранок 21 вересня.

У Білому домі вважають, що Путін, імовірно, готується вдатися до часткової мобілізації.

Поделиться публикацией