ЗАВОД «МАЯК» ЛОКАЛІЗУВАВ КУЛЕМЕТ «ДШКМ»

Завод «Маяк» локалізував кулемет «ДШКМ» (Дегтярьов – Шпагін Крупнокаліберний) калібру 12.7 мм.

Про це повідомляє Мілітарний.

Відомо, що вчора, 1 липня відбулась презентація кулеметів у дії для делегації однієї з африканських країн.

Кулемет активно використовується в районі проведення Операції Об’єднаних сил, також він широко використовується на африканському континенті.

Ми зацікавлені в розгортанні крупновузлового складання наших кулеметів на території інших країн за умови збереження технологій виробництва за «Маяком, – пояснює головний конструктор АТ «Завод «Маяк» Олександр Гордєєв.

Прицільна дальність стрільби кулемету сягає до 3500 м та два режими скорострільності.

Його прийняли на озброєння 26 лютого 1939 року, а його модернізований у 1946 році. У такому варіанті на озброєнні радянської армії він пробув до 70-80-х років та поступово замінювався на кулемети НСВ.

З початком російської агресії через недостатню кількість останніх, для забезпечення сухопутних підрозділів зі складів «дістали» ДШКМ.

Також в Україні кулемет доопрацьовують для стрільби з сошок із низкою змін, зокрема новим дульним-гальмом, такий варіант отримав позначення ДШКМ-ТК. У нас на сайті ви можете ознайомитися з інтерв’ю конструктора даної модернізації Дмитром Борцовим – читати.

Технічні характеристики ДШКМ:

Калібр: 12,7 мм
Скорострільність: 600 пострілів/хв.
Початкова швидкість кулі: 830-850 м/с
Прицільна дальність: 3300 м
Вид боєпостачання боєприпасів: стрічка на 50 патронів
Приціл: відкритий/оптичний

Раніше про освоєння виробництва кулемету ДШКМ заявили на підприємстві НВК «Техімпекс» та за деякою інформацією навіть поставили партію кулеметів на експорт.

 

Поделиться публикацией