ЖОДЕН ЗРАЗОК НОВИХ БТР-4, БТР-3, БМ «ДОЗОР», ТАНК «ОПЛОТ» НА ОЗБРОЄННЯ В 2017 РОЦІ НЕ ПОСТУПИВ — ЕКСПЕРТ

На сьогодні Збройні сили України повністю укомплектовані бойовою технікою, дефіциту військової техніки немає, але головним питанням залишається оптимальне забезпечення переозброєння та перехід на нові зразки бойової техніки.

Про це заявив під час прес-конференції у ІА «Главком» «Нові українські оборонні розробки: погляд з Україні та ззовні» 26 жовтня директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. За словами фахівця, не дивлячись на значні суми, що були виділені на закупівлю певних зразків бойової техніки, а саме БТР-4, БТР-3, «Дозор» та танк «Оплот», в рамках державного оборонного замовлення, жоден зразок на озброєння не поступив.

Закупити БТР-4, найбільш відпрацьовану та доопрацьовану згідно з досвідом АТО машину, планувалося цього року в рамках державних гарантій, що були виділені ще у 2016 році. Але процес обговорення механізму використання цих фінансових гарантій між Міністерством економіки, Міністерством фінансів та Міністерством оборони тривав 7 місяців. І лише в період виставки «Зброя та безпека» механізм було затверджено, а гарантії були розблоковані.

«Виробництво однієї одиниці цієї техніки займає 6 місяців, закупівля двигунів – 4 місяці, якщо ми зараз почнемо виробництво, то перші зразки будуть готові не раніше квітня наступного року» — заявив фахівець.

Інша машина, що мала бути поставлена на озброєння, БТР-3, під час останніх випробувань отримала деякі зауваження з боку військових, що були вирішені лише два тижні тому. Невдовзі має бути вирішене технічне питання та підписаний договір про державне замовлення, що розблокує закупівлю БТР-3 для ЗСУ.

Поделиться публикацией
-->