ДЕФОЛТ РОСІЇ 4 КВІТНЯ: ЙМОВІРНІСТЬ 99,9 ВІДСОТКА

Імовірність оголошення дефолту Росії після 4 квітня зросла до факту, що практично відбувся, оскільки російський мінфін вже оголосив про дострокове проведення викупу облігацій зовнішніх облігаційних позик за рублі, замість доларів.

«Оплата вартості облігацій, які викуповуються, що включає накопичений купонний дохід на дату оплати, буде здійснена 31 березня 2022 р. у валюті Російської Федерації за офіційним курсом Банку Росії», — йдеться в офіційному повідомленні на сайті міністерства.

Таким чином, невиплата 4 квітня боргових зобов’язань у доларах запустить пільговий період у 30 днів, після чого настане дефолт, що відріже і без того відрізану від фінансових ринків Росію, до завершення судових процесів та виплат.

Переддефолтна ситуація в Росії склалася вже станом на 16 березня, коли було проведено попередні виплати за зовнішніми борговими зобов’язаннями. З огляду на санкції, експерти висловлювали сумніви, що РФ зможе провести ці платежі в доларах. Проте в останній момент Росія знайшла необхідну суму та провела платежі в доларах.

Тоді ж експерти перенесли можливий дефолт країни на 4 квітня, називаючи майбутні платежі малоймовірними. Відмінність ситуації від 16 березня полягає в тому, що Росія вже офіційно оголосила, що не платитиме в доларах.

Поделиться публикацией