НА ДОНБАСІ ЗАФІКСОВАНО БРОНЕАВТОМОБІЛЬ «ТИГР»

На окупованій Росією території Донбасу зафіксовано російський багатоцільовий бронеавтомобіль «Тигр».

Про це 16 липня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на сайт міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

«8 липня 2020 на Донбасі з безпілотника зафільмували одну з модифікацій російського бронеавтомобіля «Тигр». Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm отримали фото та відео, яке підтверджує фіксацію цього зразка техніки, провели геолокацію та ідентифікацію моделі», — йдеться у повідомленні.

Волонтери встановили, що з високим ступенем вірогідності цей бронеавтомобіль належить до російського сучасного комплексу МК-БЛА-01 та виконував на Донбасі спеціальні завдання.

Волонтери InformNapalm дослідили відеокадри, провели геолокаційну прив’язку та визначили точні координати розміщення цього зразка техніки: 48.093482, 37.787252.

Зазначається, що російський багатоцільовий бронеавтомобіль «Тигр» має багато різних модифікацій — від командно-штабних машин для перевезення керівного командного складу, до колісної бази для комплексів з озброєнням, або комплексів РЕБ.

 

 

В даному випадку відсутність на даху цього зразка «Тигру» люка для особового складу, відсутність озброєння та додаткових елементів, а також наявність поряд з ним елементів, схожих на супутникову антену, дозволяють припустити, що цей автомобіль є зразком російського сучасного комплексу МК-БЛА-01.

Як пояснили в InformNapalm, мобільний комплекс МК-БЛА-01 призначений для здійснення контролю над обстановкою і ведення повітряної розвідки, контроль з повітря за важливими стратегічними об’єктами. Використовується в цілях радіолокаційної та радіорозвідки в ході ведення спецоперацій. Проводить картографічну зйомку місцевості з досить високою точністю. Через комплекс також може бути організовано отримання і уточнення інформації в ході проведення оперативних заходів. У заброньованому просторі салону автомобіля встановлені спеціальні контейнери для транспортування БПЛА двох модифікацій: «Стрекоза» (тип Zala 421-08) та «Ластівка» (тип Zala 421-04М). Там також розміщується спеціальне обладнання для проведення їх діагностики та обслуговування.

Поделиться публикацией