ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧ ЗСУ ЗАЛУЖНИЙ ВІДМОВИВСЯ НАЗВАТИ ЦИФРУ ЗАПИТУ НА МОБІЛІЗАЦІЮ

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що військове командування України на постійній основі формує свої запити на боєприпаси, зброю та людський ресурс, але запиту на конкретну цифру мобілізованих уряду не подавало. Ситуація із мобілізацією вимусила головнокомандувача ЗСУ генерала Залужного вперше з моменту його призначення на посаду провести 26 грудня вже  пресконференцію, під час якої він відхрестився як від ініціативи щодо рішень у цій площині, так і щодо конкретних цифр.

«Військове командування жодного запиту не робило на якісь там цифри (про 450 — 500 тисяч казав президент Зеленський, щодо 500 тисяч повідомляв глава фракції «Слуга народу» Арахамія — ред.). Військове командування продовжує виконувати функцію захисту держави і відповідно, формує свої запити (на боєприпаси, на зброю і на людський ресурс). Це робиться на постійній основі а якимось окремим форматом, заходом на Кабінет міністрів чи Верховну Раду ми не здійснюємо. Що стосується цієї цифри, ми її сформували на наступний рік, вона, звісно, враховує покриття поточного комплекту, формування нових військових частин, а також прогнозування наших втрат, яких ми можемо зазнати 2024 року. Озвучувати цифри, які стосуються кожного із цих показників я не можу. Це військова таємниця».

Головнокомандувач ЗСУ додав, що Генштаб не наділений правом законодавчої ініціативи, тому жодних документів уряду не подавав. Він при цьому підтвердив, що ЗСУ працювали із Міністерством оборони, а вже військове відомство, ймовірно, подавало законопроєкт щодо вдосконалення мобілізації до Кабінету міністрів.

Залужний також наголосив, що цифра потреб мобілізації формується, враховуючи зокрема завдання, які будуть виконуватися в наступному році. Це не значить, що така цифра має бути поставлена «на завтра». Він також заявив про здатність військового командування забезпечити підготовку 10 бригад.

Поделиться публикацией