В КИЄВІ ПРЕЗЕНТОВАНО МОДЕРНІЗОВАНИЙ БТР-60

Минулого тижня київська компанія «КОРТ» на власному виробничому майданчику презентувала БТР-60 МК – модернізований варіант старого перевіреного БТР-60ПБ, повідомляє Defence Express.

За словами представників компанії, зазначені роботи здійснюються в інтересах ЗСУ, для задоволення поточної потреби у бронетранспортерах шляхом проведення капітального ремонту з модернізацією.

Директор ТОВ «КОМПАНІЯ ОБОРОННИХ І РАДІОЕЛЕКТРОННИХ ТЕХНОЛОГІЙ» Вадим Кадачігов, який наразі також очолює громадську спілку «Асоціація виробників озброєння та військової техніки України», в ході презентації заявив про те, що БТР-60 МК розробляється у тісній взаємодії з військовими, що дозволить якомога краще задовольнити їх потреби за мінімальні кошти. За його словами, команда розробників вже має чим похизуватись. Бронетранспортер у варіанті БТР- 60 МК отримав два надійних та економічних дизельних двигуни CUMINS, що дозволяють обмежитись мінімальними втручаннями у штатну трансмісію машини та забезпечують відмінні ходові та експлуатаційні показники.

Також на цей час вирішено питання посилення бронювання машини без суттєвого збільшення її ваги – за рахунок застосування сучасних бронелистів європейського виробництва та технологічних рішень інженерів компанії. Один зі співзасновників компанії «Корт» Андрій Вишневський заявив про те, що наразі тривають роботи по підвищенню рівня балістичного захисту екіпажу та десанту, як по лобовій та боковим проекціям так і по протимінному захисту днища.

За словами представників компанії «КОРТ», на БТР-60МК буде застосовуватись новий бойовий модуль розробки інженерів ДП «Миколаївський бронетанковий завод». Цей модуль матиме дубльовані канали наведення та прицілювання і буде здатен забезпечувати виконання вогневих завдань вдень та в ночі. В штатному режимі модуль керуватиметься за допомогою електронної системи наведення, в тому числі, в разі необхідності, і дистанційно. Також, в разі виходу з ладу основної системи наведення, модуль можна буде перевести в режим ручного керування, як це здійснювалось на попередній версії бронетранспортера.

В компанії також вбачають і великий експортний потенціал цієї машини. На цей час декілька десятків тисяч одиниць подібної техніки експлуатуються та знаходяться на зберігання по всьому світі. За словами Вадима Кодачигова, «використання українського досвіду та західних технологій допоможе впевнено потіснити РФ на ринку модернізації пострадянської техніки та забезпечити економічне зростання України».

 

Поделиться публикацией