ВІДБУЛИСЯ УСПІШНІ ВИПРОБУВАННЯ РАКЕТИ «НЕПТУН» — ЦЕНЗОР.НЕТ

2 квітня вперше в історії України нова протикорабельна ракета «Нептун» виявила ціль з дистанції 75 кілометрів. Пуск протикорабельної ракети «Нептун» розробки ДержККБ «Луч» здійснено із включенням активної радіолокаційної головки самонаведення розробки компанії «Радіонікс». Вперше «Нептун» виявив і уразив ціль на випробувальному морському полігоні.

Про це 3 квітня повідомив Цензор.НЕТ .

«Нептун» було оснащено інертною бойовою частиною, це перша демонстрація роботи всіх систем керування і наведення.

Над палубою ліхтера у відкритому морі була натягнута сітка для фіксації влучання, і ракета зайшла точно в ціль. На фотографії місце влучання ми обвели маркером.

Водночас стало відомо, що ці випробування проведено за програмою і з фінансуванням 2019-го року.

У 2020-му році на проєкти розробки ракет «Нептун» і «Вільха-М» виробництва КБ «Луч» держава на даний момент не виділила ні копійки.

Більш того, досі керівництво КБ «Луч» не ознайомлене з держоборонзамовленням 2020-го року і не знає, що чекає пріоритетні ракетні програми.

Згідно з Цензор.Нет, хоча у керівництва ДержККБ «Луч» вища форма допуску, чиновники як і раніше не знайомлять інженерів зі своїми планами, відсутня найелементарніша взаємодія і комунікація. Керівництво підприємства занепокоєне, що немає підтвердження фінансування по «Нептуну» і «Вільха-М». У квітні завершується поставка першої серійної партії ракет «Вільха» у Збройні сили, в цій виробничій програмі понад 20 підприємств «Укроборонпрому» і Міністерства економіки.

Згідно з Цензор.Нет, у 2018-му і 2019-му роках ракетна галузь працювала успішно, тому що Держоборонзамовлення узгоджувався з підприємствами на етапі підготовки, передавалося наприкінці лютого вже без несподіванок у тексті, і в березні вже перераховувалося фінансування.

Поделиться публикацией