БОЙОВІ РАКЕТИ І ВІЙСЬКОВО-ТРАНСПОРТНІ ЛІТАКИ – КЛЮЧОВІ НАПРЯМКИ ВТС УКРАЇНИ І САУДІВСЬКОЇ АРАВІЇ

Спільні розробки й виробництва бойових ракетних комплексів і військово-транспортних літаків – ключові напрямки військово-технічного співробітництва (ВТС) України й Саудівської Аравії у сфері безпеки і оборони. Про це зазначають у Центрі досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР), коментуючи ймовірні результати офіційного візиту до Саудівської Аравії Президента України Петра Порошенка та його переговори з керуючим директором Публічного інвестиційного фонду Королівства Саудівська Аравія Ясіром бін Османом Ар-Румаяном 1 листопада.

Водночас в ЦДАКР наголошують, що таких напрямків було більше в разі модернізації Україною власної системи ВТС, яка є застарілою та негнучкою. Зокрема, експерти наголошують на необхідності відмовитися від обов’язкової співпраці вітчизняних оборонних підприємств з посередниками – спеціальними експортерами, надавши керівникам підприємств усіх форм власності право обирати: реалізовувати проекти самостійно за умов наявної схеми нагляду держави чи здійснювати угоди через спеціальних експортерів.

Фахівці запевняють, що нині через невдалу політику держави у цій сфері вже поширилися випадки, коли вітчизняні розробники і виробники виносять виробництва безпосередньо в держави – замовники. В тому числі це стосується й Саудівської Аравії, вказують в ЦДАКР.

Як відомо, Державне конструкторське бюро «Південне» та НВО «Південмаш» задіяні у реалізації саудівського замовлення щодо розробки нового оперативно-тактичного ракетного комплексу «Грім» з дальністю польоту від 250 до 450 км: проект знаходиться на стадії остаточного доведення ракети.

Нагадаємо, що ЗМІ поширили інформацію про те, що у ході зустрічі сторони обговорили можливості подальшого розширення інвестиційного співробітництва між Україною і Саудівською Аравією. «Ми вітаємо участь саудівського капіталу державної і приватної форми в реалізації привабливих взаємовигідних проектів на території України, зокрема у таких сферах як літакобудування, сільське господарство, суднобудування, оборонна промисловість, енергетика, туристично-рекреаційна інфраструктура, а також у процесі приватизації в нашій країні», – цитують ЗМІ П.Порошенка.

Він також запросив саудівські компанії взяти участь у приватизації в Україні.

Зі свого боку, Ясір бін Осман Ар-Румаян поінформував про діяльність Публічного інвестиційного фонду у рамках реалізації амбітного плану економічних реформ «Saudi Arabia’s Vision 2030», спрямованого на послаблення залежності Королівства від доходів нафтового сектору. Станом на 2017 рік активи фонду становлять 160 млрд доларів США.

-->