БЕН ВОЛЛЕС ЗАКЛИКАВ НІМЕЧЧИНУ ДОЗВОЛИТИ ПОСТАЧАННЯ УКРАЇНІ ТАНКІВ LEOPARD

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес після оголошення про поставки Україні танків Challenger 2 закликав Німеччину передати Україні танки Leopard 2 після та, головне, дозволити іншим країнам передавати ці танки.

Про це повідомляє The Guardian.

https://www.theguardian.com/uk-news/2023/jan/16/uk-seeks-more-german-support-as-it-confirms-challenger-tanks-for-ukraine

Британський міністр сказав Палаті громад (парламент Великої Британії – ред.), що «закликатиме моїх німецьких колег» принаймні надати дозвіл Польщі, Фінляндії та іншим країнам на поставки Україні Leopard 2 німецького виробництва.

«Я знаю, що в політичному органі Німеччини були занепокоєні тим, що вони не хочуть самі (поставляти Україні танки). Ну, вони не самотні», – сказав Бен Воллес.

Він підкреслив важливість рішення Берліна дозволити реекспорт «Леопардів», адже вони є на озброєнні 13 країн НАТО.

«Зараз у Німеччині точаться дебати про те, чи є танк наступальною, чи оборонною зброєю. Ну, залежить від того, для чого ви його використовуєте. Якщо ви використовуєте його для захисту своєї країни, я б побився об заклад, що це оборонна система зброї», – сказав Уоллес членам парламенту.

Нагадаємо, першою офіційно про готовність надати Україні танки Leopard 2 оголосила Польща. Раніше про це також заявляла влада Фінляндії. Загалом, за словами глави українського МЗС Дмитра Кулеби, таке рішення схвалили уже п’ять країн. Проте для цього потрібне рішення німецького уряду, адже саме в Німеччині були розроблені ці танки. Канцлер Німеччини Олаф Шольц досі заявляв, що Німеччина не піде на передачу танків Україні самостійно.

Поделиться публикацией