Програма Security Talks (спільний проект телеканалу «Апостроф» та Валентина Бадрака) 28 серпня розповіла про те, як українські стартапи розробляють новітнє озброєння.
Йдеться про Десятий фестиваль інноваційних проєктів Sikorsky Challenge відбувся у Києві 12-14 серпні 2021 року. Започаткував та щорічно проводить Sikorsky Challenge Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». За десять років цей проєкт із невеличкого майданчику з розвитку технологій перетворився на міжнародний інвестиційний форум.
Щороку зазвичай на конкурс Sikorsky Challenge надходить близько 200 стартап-проєктів. А от цього року ювілейний фестиваль відзначився рекордною кількістю заявок — 320 розробок. З них експертна рада відібрала до фіналу 130 найбільш перспективних розробок.
У 2019 році в рамках майданчику Sikorsky Challenge вперше було проведено конкурс саме оборонних технологій. Головна ідея конкурсу оборонних технологій полягає в об’єднані на одній ділянці представників науки, розробників та виробників озброєнь, а також військових. Це розглядалося як перший крок до створення в Україні Агентства передових оборонних технологій — за прикладом американської агенції DARPA.
Завдяки майданчику Sikorsky Challenge в Україні з’явилося чимало реалізованих проєктів, що спрямовані на посилення оборонного потенціалу. Наприклад, саме тут народився безпілотник Spectator, що вже прийнятий на озброєння та закуповується в українську армію. Майданчик Sikorsky Challenge через інвесторів дав життя навіть наносупутникам.
У 2021 році на майданчику Sikorsky Challenge кількість оборонних розробок відчутно зросла. Було представлено дослідні зразки нового дрону, засобів виявлення безпілотників, та навіть, проєкти надлегких літаків і суборбітальної крилатої ракети. Організатори конкурсу вказують, що піклуються й про захист інтересів розробників, зокрема, інтелектуальна власність та можливість отримання винагород.
Інноваційне середовище Sikorsky Challenge працює за світовими стандартами. Та вже зацікавило понад 120 високотехнологічних компаній — із США, Європи та інших країн світу. Така активність у галузі розвитку оборонних технологій дозволить не тільки допомогти армії стати високотехнологічною, але й забезпечити технологічні переваги всієї України.