SIKORSKY CHALLENGE21 ВІДЗНАЧИВСЯ РЕКОРДНОЮ КІЛЬКІСТЮ ТЕХНОЛОГІЙ — SECURITY TALKS (відео)

Програма Security Talks (спільний проект телеканалу «Апостроф» та Валентина Бадрака) 28 серпня розповіла про те, як українські стартапи розробляють новітнє озброєння.

Йдеться про Десятий фестиваль інноваційних проєктів Sikorsky Challenge відбувся у Києві 12-14 серпні 2021 року. Започаткував та щорічно проводить Sikorsky Challenge Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». За десять років цей проєкт із невеличкого майданчику з розвитку технологій перетворився на міжнародний інвестиційний форум.

Щороку зазвичай на конкурс Sikorsky Challenge надходить близько 200 стартап-проєктів. А от цього року ювілейний фестиваль відзначився рекордною кількістю заявок — 320 розробок. З них експертна рада відібрала до фіналу 130 найбільш перспективних розробок.

У 2019 році в рамках майданчику Sikorsky Challenge вперше було проведено конкурс саме оборонних технологій. Головна ідея конкурсу оборонних технологій полягає в об’єднані на одній ділянці представників науки, розробників та виробників озброєнь, а також військових. Це розглядалося як перший крок до створення в Україні Агентства передових оборонних технологій — за прикладом американської агенції DARPA.

Завдяки майданчику Sikorsky Challenge в Україні з’явилося чимало реалізованих проєктів, що спрямовані на посилення оборонного потенціалу. Наприклад, саме тут народився безпілотник Spectator, що вже прийнятий на озброєння та закуповується в українську армію. Майданчик Sikorsky Challenge через інвесторів дав життя навіть наносупутникам.

У 2021 році на майданчику Sikorsky Challenge кількість оборонних розробок відчутно зросла. Було представлено дослідні зразки нового дрону, засобів виявлення безпілотників, та навіть, проєкти надлегких літаків і суборбітальної крилатої ракети. Організатори конкурсу вказують, що піклуються й про захист інтересів розробників, зокрема, інтелектуальна власність та можливість отримання винагород.

Інноваційне середовище Sikorsky Challenge працює за світовими стандартами. Та вже зацікавило понад 120 високотехнологічних компаній — із США, Європи та інших країн світу.  Така активність у галузі розвитку оборонних технологій дозволить не тільки допомогти армії стати високотехнологічною, але й забезпечити технологічні переваги всієї України.

 

 

Поделиться публикацией