SECURITY TALKS ПРО ОСНОВНИЙ БОЙОВИЙ ТАНК УКРАЇНИ — ОПЛОТ (відео)

Програма Security Talks (спільний проект телеканалу «Апостроф» та Валентина Бадрака) 21 серпня розповіла про головні проблеми виробництва танку «БМ Оплот», навіть, про можливості зробити його безпілотним.

 

Основний бойовий танк «Оплот» — справжня родзинка масштабного параду до 30-го Дня Незалежності України. Цікаво, що цей танк був прийнятий на озброєння Збройних сил України ще у 2009 році. Але масового у Збройні сили не постачається. Він був розроблений командою ХКБМ під керівництвом відомого розробника бронетехніки, Героя України Михайла Борисюка. Вперше «Оплот» продемонстрували під час параду до Дня Незалежності України у 2009 році. А на міжнародному рівні  — у 2011 році, — під час найбільш популярного у світі збройового форуму —  IDEX.

Втім для власної армії танк виявився занадто коштовним — контракт на поставку 10 танків Збройним силам України через нестачу фінансування було припинено. То ж Державна компанія «Укрспецекспорт» зажадала змінити долю танку.

 

Зокрема, 49 танків «Оплот» Україна поставила Таїланду. Цю угоду було успішно завершено в 2018 році. Водночас українська армія в цей час отримувала радянські відремонтовані та модернізовані танки.

А в січні 2021 року Харківський завод імені Малишева отримав замовлення на виготовлення одного, 51-го танку «Оплот». Фінансує цей проект найбільш успішний спецекспортер країни — «Укрспецекспорт».   Керівництво компанії не робить таємниці з того, що в першу чергу це унікальна можливість просування танку на світовому ринку озброєнь.

Справді, «Оплот» має високий експортний потенціал. Його купують навіть Сполучені Штати. Цікавиться ще низка країн. А під час нещодавніх змагань між «Оплотом» та китайським VT-4 в Таїланді українець впевнено здобув перемогу.

Для Збройних сил України заплановано купувати суттєво оновлену версію «Оплоту» — без комплектуючих російського походження. Для цього запроваджена дослідно-конструкторська робота «Бастіон» — дослідний зразок має бути отриманий у 2023 році. При цьому не все у танку буде українське. Зокрема, «Укрспецекспорт» забезпечує поставки імпортних тепловізорів.

Не виключено, що співпраця  «Укрспецекспорту» та «Заводу імені Малишева» прискорить появу серійних «Оплотів» у Збройних Силах. Та й стабілізує на кілька років вперед ситуацію на «Заводі ім. Малишева». Але головне – посилить обороноздатність української армії.

 

 

Поделиться публикацией