REUTERS ЗРОБИВ АНАЛІЗ ГОТОВНОСТІ США ПІДТРИМУВАТИ УКРАЇНУ

Цього тижня під час візиту до Києва президент США Джо Байден наголосив на підтримці України його країною. Однак у США громадська підтримка відправки зброї в Україну зменшується передусім через те, що повномасштабна війна триває вже другий рік і кінця їй не видно.

Про це повідомив портал DT,UA, посилаючись на пише Reuters.

Згідно з новим опитуванням Reuters/Ipsos, підтримка американцями надання військової допомоги Україні впала до 58%. У квітні 2022 прихильників надання зброї було 73%. Під час опитування, яке проводилося з 6 по 13 лютого, було вивчено думку понад 4000 американців.

Ознаки ослаблення ентузіазму з’являються на складному етапі політики США, який може обмежити здатність Байдена повністю виконати свою обіцянку щодо непохитної підтримки США доти, доки російські війська залишаться на українській землі.

Республіканці перебувають у протистоянні з Білим домом щодо підвищення боргової стелі, що обмежує кількість грошей, які Сполучені Штати можуть позичити. Вони вимагають різкого скорочення витрат, щоб приборкати дефіцит, а в цей час Сполучені Штати надають Україні мільярди доларів військової та іншої допомоги.

Кілька законодавців-республіканців, які є союзниками колишнього президента Дональда Трампа, закликали обмежити допомогу.

Допомога Україні може стати політичним футболом у президентській кампанії 2024 року, яка вже розпочалася. Губернатор Флориди Рон ДеСантіс, який, як очікується, претендуватиме на висунення в президенти від Республіканської партії, цього тижня розкритикував політику Байдена щодо України.

Наразі лідери республіканців у Конгресі, які люто виступають проти Байдена з більшості питань, підтримують допомогу для оборони України, і навіть закликають Вашингтон якомога швидше надати Києву потужнішу зброю. Голова Комітету у закордонних справах Палати представників США республіканець Майкл МакКол  під час візиту до Києва у вівторок заявив, що у Вашингтоні зміщується імпульс убік відправки в Україну ракет великої дальності та винищувачів.

Але питання України розкололо партія. Праві республіканці в Палаті представників висунули так звану резолюцію про втому від України, в якій пропонується припинити допомогу, втім їй бракує достатньої підтримки, щоб у найближчій перспективі поставити допомогу Україні під загрозу.

Підписи під резолюцією поставили лише 11 законодавців-республіканців із 222 у Палаті представників. Небагато, але Рейчел Ріццо, старший науковий співробітник Європейського центру Атлантичної ради у Вашингтоні, попереджає, що їх ігнорування може бути помилкою.

«Впливу цієї невеликої групи на ситуацію наразі не видно, але я думаю, що це хвилює всіх нас», — прокоментувала Ріццо.

Конгрес схвалював кожен новий транш фінансування, який адміністрація Байдена запитувала з початку війни, наразі Україні та союзним державам було надано допомогу на суму 113 мільярдів доларів.

На запитання про ослаблення суспільної підтримки військової допомоги Україні речник Ради національної безпеки Білого дому Адрієнн Вотсон не відповіла прямо, однак сказала, що американці знають, що поставлено на карту, і можуть долучитись до боротьби України за свободу та незалежність.

«Підтримка України американцями відображена в сильній двопартійній підтримці, яку Україна отримала в обох палатах Конгресу», — сказала Вотсон.

Один американський чиновник, який побажав залишитися неназваним, повідомив, що адміністрація повідомила українському уряду, що ресурси США не безмежні.

«Усі розуміють, що ця війна повинна колись закінчитися. І всі ми хотіли б, щоб вона закінчилася якомога швидше», — сказав чиновник.

Заявленою метою Зеленського є повернення всіх територій, захоплених Росією з 2014 року, коли Москва анексувала Крим. Він наголошує на тому, що переговори про припинення війни не можуть бути проведені з президентом Росії Владіміром Путіним через відсутність довіри.

Джеремі Шапіро, який працював у Державному департаменті США під час адміністрації Обами, говорить, що офіційні особи також визнають, що війна загрожує ескалацією та відволікає увагу від інших проблем, таких як конкуренція США з Китаєм, що стає дедалі більш активною.

Однак здатність адміністрації Байдена пропонувати компроміси Києву та Москві обмежена ризиком здатися слабкими перед таким супротивником, як Росія, сказав Шапіро, який є директором з досліджень Європейської ради з міжнародних відносин.

 

Хоча допомога Україні підтримується обома партіями в Конгресі США, деякі законодавці-республіканці обурені тим, що Сполучені Штати витрачають мільярди на допомогу Україні, в той час як американці потерпають від високої інфляції та проблем з економікою.

Адміністрація повинна продовжувати доводити американській громадськості підтримку України всупереч занепокоєнню виборців, заявив Reuters демократ Боб Менендес, який очолює потужний комітет Сенату з міжнародних відносин.

Здатність України боротися з вторгненням Росії залежить від постійної підтримки з боку Вашингтона та його союзників по НАТО, говорить Марк Канкіан, колишній чиновник Пентагону, який зараз є старшим радником у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

«Перемога прийде завдяки сукупній військовій спроможності, створеній зброєю та боєприпасами, які надсилаються, навчанню, яке забезпечує НАТО, і стійкості українського народу», — сказав Канчіан.

Поделиться публикацией