NEWSWEEK: ЦЕ ОСТАННІЙ НАСТУП, НА ЯКИЙ СПРОМОЖНА ВИСНАЖЕНА РОСІЙСЬКА АРМІЯ, І ЦЕЙ НАСТУП ВЖЕ ЗАГРУЗ

Експерти кажуть, що битва за Донбас — це останній наступ, на який спроможна виснажена російська армія, і цей наступ вже загруз.

Росія знову загрузла. Її наступ в другій фазі війни проти України так і не став «найбільшою танковою битвою з часів Другої світової війни», як деякі аналітики передрікали. Натомість сухопутні російські сили продемонстрували все ту ж низьку ефективність, проваливши спроби прорватися на всіх напрямках.

Про це пише Newsweek, нагадуючи, що багато експертів надають особливого значення 9 травня, коли Росія буде святкувати перемогу над нацистською Німеччиною. Вони вважають, що до цього дня Москва або знайде якийсь спосіб проголосити перемогу й припинить бої, або ж перейде від «спеціальної військової операції» до «війни». Друге буде означати проведення широкомасштабної мобілізації з метою перемогти Україну.

Втім, на місцях російські війська розпорошені, виснажені і не схоже, щоб вони відновили сили. Військові і розвідка США сказали Newsweek, що великий наступ на півдні, який всі чекали, вже зайшов у глухий кут. Жодна зі сторін не може повністю перемогти ворога.

«Росія знову робить ставку на авіаудари з великої відстані, на артилерійські й ракетні обстріли, щоб допомогти своїм наземним військам просунутися. Але вона не може підтримати наступ по всій велетенській лінії фронту, яку сама ж створила. Надзвичайно мотивовані українські війська не лише стримують ворога, а й наступають на деяких напрямках. І вони бачать, що ворог загрузає. Так, Росія б’ється, але Україна перемагає», — сказав виданню неназваний офіцер Сухопутних військ США.

Newsweek пише, що другий етап російської війни проти України почався 18 квітня. У Кремлі оголосили, що головною метою тепер стане захоплення Донецької і Луганської областей, які російська армія окупувала лише частково у 2014 році. Секретар РНБО України Олексій Данілов сказав, що російські сили спробували пробити українську оборону «майже вздовж всієї лінії фронту в Донецькій, Луганській і Харківській областях».

Поделиться публикацией