ELBIT SYSTEMS МОДЕРНІЗУВАТИМЕ УКРАЇНСЬКІ МІГ-29

Elbit Systems модернізуватиме українські МіГ-29 за 40 млн доларів за одиницю. Про таку суму попередніх домовленостей пише Defense Express.

Про це 3 серпня ц.р. повідомив Український мілітарний портал.

Самі переговори відбулись у 2019-у році, коли між ДК «Укроборонпром» та ізраїльською компанією Elbit Systems Ltd. було підписано меморандум про співпрацю.

За домовленостями йшлося про модернізацію парії з 11 винищувачів МіГ-29 Повітряних Сил ЗСУ.

У травні 2019-го року стало відомо, що на базі Львівського Державного авіаційно-ремонтного заводу починаючи з 2020-го року заплановано розпочати роботи з модернізації літаків марки МіГ за участі іноземних партнерів, щоправда партнери не називались.

Тоді редакція Українського мілітарного порталу зробила логічне припущення, що мова йде саме про ізраїльську Elbit Systems, котра вже має досвід модернізації МіГ-29 в інтересах Румунії.

Саме вона на початку 2000-х років  брала участь у роботах з модернізації румунського парку цих винищувачів та разом з іншими компаніями представила MiG-29 Sniper, який здійснив перший політ 5 травня 2000 року.

 

Серед нового обладнання було встановлено:

новий модульний багатоканальний комп’ютер (MMRC)

Mil-Bus 1553B

модернізована західна авіоніка

замінені системи зв’язку (нові радіостанції)

навігаційна система (інтегрована LINS / GPS)

система ідентифікації (транспондер)

замінені аналогові індикатори на дисплеї

станція попередження про опромінення

нова система HOTAS (руки на дроселі та палиці)

новий АЦП (Комп’ютер з повітряними даними)

Кабіна MiG-29 Sniper (модернізація МіГ-29 за допомогою Elbit Systems)

Кабіна MiG-29 Sniper (модернізація МіГ-29 за допомогою Elbit Systems)

Щоправда тоді Румунія відмовилась від модернізації своїх МіГ-29 як і їх експлуатації на користь модернізованих за участі Elbit Systems винищувачів МіГ-21.

Щодо доцільності модернізації українських МіГ-29 за таку ціну постає питання, адже планери та низка важливих агрегатів, як то двигуни, цих літаків матимуть вік щонайменше у 30 років та без доступу до оригінальних запчастин.

В цей же час для прикладу Хорватія у 2018-у році домовилась з Ізраїлем про купівлю 12 (10 одномісних та двох двомісних) вживаних винищувачів F-16 за 480 млн доларів, проте угода так і не відбулась через блокування США. В цей же час Словаччина купує 14 винищувачів F-16 Block 70/72 на загальну суму у 1,3 млрд доларів в яку окрім самих літаків увійде вартість підготовки пілотів, персоналу, логістики та інші витрати.

Тобто на ринку є доступні пропозиції по купівлі більш сучасних винищувачів, а також у варіанті військово-технічної допомоги, за майже ту ж саму вартість.

Поделиться публикацией