АВСТРАЛІЯ КУПУЄ УКРАЇНСЬКІ ДЕТЕКТОРИ ДРОНІВ
Уряд Австралії оголосив про закупівлю безпілотників та систем боротьби з ними в рамках програми Land 156, включаючи українські детектори дронів, які використовуються на передовій. Про це повідомляє видання Australian Defence Magazine.
Міністр оборонної промисловості Австралії оголосив про укладення контрактів на суму 16,9 мільйона доларів, для швидкого постачання засобів боротьби з безпілотниками.
Контракти отримали компанії: Axon Public Safety Australia, CACI, Droneshield, EPE, HiFraser, Highcom Technology, Key Options, Pioneer Computers Dream Industrial, Precision Technic Defence, Southtech Systems та Steelrock Technologies.
За даними видання, Міністерство оборони також придбало Sugar V. Це надлегка пасивна система виявлення безпілотників українського виробництва, яка зараз використовується українськими військовими під час бойових дій. Вагою всього 250 грамів, Sugar V був розроблений українською компанією Drone Spices та виготовлений компанією Gnizdo. У Азійсько-Тихоокеанському регіоні його буде розповсюджувати компанія Advent Atum. У грудні 2024 року Advent оголосила про угоду щодо розповсюдження Sugar V в Австралії. Водночас Gnizdo просуватиме систему виявлення та захоплення цілей на основі штучного інтелекту Horas TDE від компанії Advent в Україні.
Як пише «Мілітарний», кишеньковий детектор дронів Sugar V — це еволюція українського детектора «Цукорок», який був адаптований до вимог Міністерства оборони Австралії спільними зусиллями компаній Advent Atum, Drone Spices та Gnizdo.
Детектор «Цукорок» перехоплює сигнали радіозв’язку між оператором дрона та самим БПЛА, визначаючи наближення апарата. Прилад дозволяє виявляти розвідувальні дрони типу «Орлан», «Елерон», Zala, Supercam, дрон-камікадзе «Ланцет», а також інші дрони, що працюють на аналогічних частотах. Залежно від версії також можливе виявлення дронів Mavic.
Проєкт Land 156 складається з трьох етапів: системної інтеграції; закупівлі БПЛА та систем протидії БПЛА; а також третього етапу — «програмного забезпечення як послуги». Контракти на суму 16,9 мільйона доларів були укладені в рамках другого етапу.
«Це означає, що після випробувань щонайменше 120 найпотужніших у світі детекторів загроз та технологій боротьби з дронами будуть швидко введені в експлуатацію Збройних сил Австралії. Уряд оголосить про подальші придбання засобів боротьби з дронами в найближчі місяці. Включаючи контракти на постачання засобів командування та управління. В також додаткові вдосконалені датчики та механізми боротьби з дронами. Це надасть армії Австралії більше можливостей для захисту австралійських оборонних баз», — заявили в уряді країни.
Нагадаємо, що наприкінці березня, за досвідом України, компанія Thales Australia почала випробування бронеавтомобіля Bushmaster з інтегрованою системою РЕБ для протидії безпілотникам, яка автоматично виявляє загрози та адаптується до них.