ДАНСЬКА ТА УКРАЇНСЬКА КОМПАНІЇ ОБ’ЄДНАЮТЬ ЗУСИЛЛЯ  У СТВОРЕННІ БАК-ПЕРЕХОПЛЮВАЧА ІЗ ШІ

Данська Terma та українська Odd Systems оголосили про стратегічне партнерство у розробці перехоплювача дронів на базі ШІ

Про це «ОПК» 21 липня повідомили в компанії Odd Systems.

Odd Systems, українська компанія, що працює в сфері оборонних інновацій, і спеціалізується на розробці та виробництві тепловізійних камер та FPV-дронів, оголосила про партнерство з данським оборонним концерном Terma Group, для спільної роботи над недорогим перехоплювачем дронів на базі ШІ.

Будучи найбільшою оборонною компанією в Данії, що працює в усіх ключових доменах – повітря, море, земля, космос – Terma привносить десятиліття виробничого досвіду у широкому спектрі рішень для оборони. Також компанія відома своїми можливостями інтегратора та роботою з різноманітними сенсорами. Odd Systems надає свій досвід роботи з FPV-дронами, тепловізійними камерами та співпрацею з Силами Безпеки та Оборони України для створення масштабованої та надійної платформи для протидії різноманітним загрозам безпілотників, що загострюються в реаліях сучасної війни.

Через зростаючу роль і виклики різних видів дронів на полі бою, для їх протидії необхідні кінетичні засоби. Проблему полягає у комбінації виявлення, відстеження та перехоплення ворожого БПЛА іншим автономним засобом. Ключові типи дронів, яким потрібно протидіяти, кардинально різняться: від FPV та тактичних ISR-коптерів (Mavic) до операційних ISR-дронів з нерухомим крилом (Zala) та ударних дронів дальнього радіусу дії (Shahed). Terma та Odd Systems об’єднають свої існуючі рішення, одночасно розробляючи комплекс продуктів для протидії цим та іншим повітряним загрозам.

Ярослав Ажнюк, співзасновник Odd Systems, зазначив наступне: «Нам приємно працювати з Terma, командою, яка є настільки професійною та відданою справі забезпечення безпеки неба над Європою від будь-яких дронів-порушників. Ми з нетерпінням чекаємо на розробку надійної автономної платформи-перехоплювача. Така співпраця між командами з України та ЄС є надзвичайно важливою для майбутнього європейської безпеки».

Філіп Ренш-Якобсен, віцепрезидент Terma Group, у свою чергу, заявив: «Ми пишаємося партнерством з Odd Systems, чиї новаторські рішення та загартовані в бою платформи слугують беззаперечним доказом потужності української інженерної школи. Вони довели свою надзвичайну ефективність в екстремальних умовах, демонструючи швидкість та економічність, недосяжні для західних виробників. Разом ми прагнемо інтегрувати кращі у своєму класі технології з гнучкими, адаптованими до реальних бойових умов дроновими платформами, щоб прискорити розвиток повітряних бойових спроможностей майбутнього. Саме співпраця з Odd Systems є найраціональнішим та найпродуктивнішим вектором руху.»

Як виробнича та R&D компанія, Odd Systems постачає платформу повітряного перехоплювача FPV Горська-12, а також ударні FPV-платформи Стус-7 та Лупиніс-10, що комплектуються як БПЛА, так і БпАК у денних та нічних модифікаціях. Компанія також розробила та виготовляє в Україні тепловізійні камери Kurbas-256 та Kurbas-640, які за низкою показників є провідними тепловізійними камерами у світі для оборонних FPV.

Odd Systems – це компанія з виробництва камер, заснована на тезі, що саме камери є найважливішими сенсорами майбутньої революції автономності. Оскільки ризики глобальних ланцюгів постачань зростають, незалежна експертизу у ключових технологіях, а камера є однією з них, набуває першочергової актуальності для Європи. Розуміючи, наскільки важливим є такий досвід після російського вторгнення в Україну, Odd Systems розробляє продукти для денного та нічного бачення, а також програмну платформу, засновану на багаторічному досвіді команди в технологічному стеку камер.

Співпраця між Terma та Odd Systems демонструє спільні зусилля зі зміцнення регіональної стійкості та автономії, використовуючи потенціал партнерства між оборонними індустріями України, Данії та інших європейських країн.

Поделиться публикацией