Група народних депутатів зареєструвала проєкт Закону «Про Кіберсили Збройних сил України».
Метою проєкту закону є створення військової та технічної організаційної структури у складі Збройних сил України за стандартами НАТО. Вона відповідатиме за кібероборону України, захист суверенітету та територіальної цілісності в кіберпросторі. У Кіберсили ЗСУ пропонується набирати фахівців, які у тому числі організовуватимуть «періодичне навчання та злагодженість кіберрезервістів для формування сталого кадрового інтелектуального потенціалу вмотивованих громадян України».
Кіберсили ЗСУ будуть діяти під безпосереднім військовим керівництвом Головнокомандувача Збройних сил України, а на політичному рівні у сферах національної безпеки і оборони держави, – під загальним керівництвом Верховного Головнокомандувача-президента України.
Як повідомив «Главком», автори проєкту закону пропонують фінансувати Кіберсили ЗСУ в межах коштів держбюджету, передбачених Міноборони України на 2025 рік. Йдеться про суму 14 млн грн, виділених на заходи радіоелектронної та кіберборотьби в ЗСУ.
У зв’язку зі збоєм у роботі деяких державних реєстрів сервісні центри Міністерства внутрішніх справ призупиняють надання окремих послуг із транспортними засобами, серед яких – вибракування авто. Ввечері 19 грудня в роботі державних реєстрів стався масштабний збій на рівні мережевої інфраструктури. Згодом віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції України Ольга Стефанішина заявила, що відбулася наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України за останній час.