Через розпочату Росією війну в Україні і введені за це проти неї санкції економіка Росії починає зазнавати краху. Про це йдеться у статті The Wall Street Journal.
У статті йдеться про те, що російське вторгнення в Україну спричинило зростання цін на нафту і природний газ, що принесло Москві величезні прибутки, але тепер цієї можливості вона позбавлена. Адже введені проти Росії санкції Заходу стають дедалі жорсткішими і, як наслідок, доходи Росії скорочуються, а її економіка почала падати. Через санкції російські газ і нафта втратили ринки збуту і перестали приносити Кремлю надприбутки, як це було раніше. Водночас російський рубль впав більш ніж на 20% з листопада по відношенню до долара. Через мобілізацію і виїзд неохочих мобілізуватися Росія стрімко втрачає робочу силу. А невизначеність у країні стримує інвестиції.
«Російська економіка вступає в довгострокову регресію», – прогнозує Олександра Прокопенко, колишня чиновниця Центробанку РФ, яка залишила країну невдовзі після вторгнення.
При цьому Росія стає усе більш залежною від Китаю.
Російський мільярдер Олег Дерипаска також заявив, що в Росії закінчуються гроші. «Наступного року грошей не буде, нам потрібні іноземні інвестори», – заявив Дерипаска на економічній конференції.
Якось восени Путін сказав, що економіка РФ не впаде більш як на 2,5% у 2022 році, і одразу у даних Росстату розпочався справжній будівельний бум – усе промвиробництво, як і до цього, знижувалось, а от будівництво стрімко летіло вгору, мало не подвоївшись в останні місяці року. Паралельно, щоправда, скорочувалися: виробництво цементу, бетону та інших будматеріалів, обсяги введеного в експлуатацію житла, кількість будівельників та їхні зарплати. Це все, що треба знати про рівень оптимізму у російській статистиці. Але навіть у цих переможних даних уже можна зустріти показники, які щонайменше заперечують тезу російського диктатора, що всі фінансові, бюджетні та структурні ризики РФ уже пройшла, причому гідно. Насправді найцікавіше все ще попереду.