Військова техніка та озброєння, які Україна отримує від західних партнерів, активно експлуатуються на полі бою. Відповідно, потрібні певні ремонтні роботи. У цьому Україні також допоможуть партнери — країни Балтії, Словаччина, Польща, Німеччина та інші.
Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов.
“Зовсім очевидно, що це питання є актуальним. Техніка активно експлуатується, озброєння активно використовується. Відповідно, потрібні ремонтно-відновлювальні роботи, тому що в межах контрбатарейної боротьби та артилерійських дуелей, зокрема, пошкоджується та сама техніка, яку ми отримуємо від наших західних партнерів. У країнах Балтії, на території Словаччини, Польщі, Німеччини проводитимуться ремонтно-відновлювальні роботи якраз тієї техніки, яка активно та ефективно використовується українськими силами оборони”, — зазначив Селезньов.
Він наголосив: за кількісної переваги щодо артилерійських засобів на боці російської окупаційної армії, українські військові, проте, мають дуже важливу перевагу.
“Ми маємо озброєння, яке працює на максимальних дальностях із високим ступенем точності. І це дуже важлива опція, оскільки цілком очевидно, що в цьому протистоянні, у війні, яку по праву називають війною артилерії, дуже важливо мати ту саму високоточну, високоефективну техніку, зброю і боєприпаси до цього озброєння. І щоб ця техніка працювала з винятковою точністю, її час від часу потрібно ремонтувати”, — зазначив експерт.
Також він повідомив, що щодобові потреби Збройних сил України щодо боєприпасів — від 4 до 7 тис. Для цього є сенс налагоджувати спільне виробництво з партнерами на території держав, що межують з Україною, вважає експерт.
“Кожної доби українські сили оборони використовують ті ж артилерійські снаряди різних видів, класів для того, щоб знищувати ворожу артилерію, завдавати ударів по скупченнях ворожих військ. Це чималі обсяги. Відповідно, і український оборонно-промисловий комплекс має працювати на повну котушку. Чи є такі можливості на території України? Вони є, але певною мірою обмежені. Тому що ракетний терор продовжується, шпигуни на території нашої країни, які працюють на користь Російської Федерації, на жаль, є. Відповідно, є сенс розвивати цей комплекс військово-технічного співробітництва на території країн, які межують з Україною”, — сказав Селезньов.
Сусіди України перебувають під парасолькою Північноатлантичного альянсу. Та сама Польща, Словаччина та інші. Тому в такий спосіб Україна зможе зберегти виробничі потужності, говорить експерт.
“При цьому ми не дуже багато витрачатимемо фінансових ресурсів, часу на переміщення готової продукції, відповідно, складових. Для того, щоб виробляти снаряди різних типів і калібрів. Тому перспектива є дуже важливою. Війна, яка є наймасштабнішою на європейському континенті з часів закінчення Другої світової, триває. І я не думаю, що вона у найближчій перспективі завершиться. Тому очевидно, що артилерійські снаряди, як і стволи артилерійських знарядь, це та опція, яка буде необхідна українській армії у величезних кількостях”, — резюмував Селезньов.