Пріоритетом нового пакету військової допомоги, виділеного США для України, є боєприпаси до вже наявних систем.
Про це 9 серпня ц.р. повідомило видання «Гордон», посилаючись на заступника міністра оборони США Коліна Каля.
Відповідаючи на запитання, чому в пакеті немає нових реактивних систем залпового вогню HIMARS, він сказав, що на сьогодні Пентагон забезпечив їх уже 16, і це дійсно досить багато.
«Це не ті системи, яких, за нашими оцінками, потрібно сотні, щоб впливати. Це системи точного наведення для дуже конкретних типів цілей і українці використовують їх саме так», – відповів Каль.
За його словами, Великобританія та ФРН зобов’язалися доправити Україні по три РСЗВ, схожі за боєздатністю з HIMARS, це M270 і MARS II.
Заступник глави Пентагону поінформував, що новий транш допомоги охоплює високоточні заряди GMLRS для HIMARS, які вражають цілі на відстані 70 км.
«Використання цих боєприпасів порівнянне з авіаударом із точковим наведенням: за їх допомогою ЗСУ вражають вузли командування й управління, центри забезпечення та логістики, головні радарні системи», – уточнив він.
Про найбільший пакет військової допомоги США для України на $1 млрд у Пентагоні оголосили 8 серпня. Це 18-й такий транш із серпня 2021 року. До нього, крім боєприпасів для HIMARS, увійшли 75 тис. артснарядів 155-мм калібру, 20 мінометних систем калібру 120 мм і 20 тис. снарядів до них, боєприпаси для ЗРК NASAMS, 1 тис. ПТРК Javelin і сотні протитанкових систем AT4, а також 50 броньованих медичних автомобілів.