З 2014 року Росія веде збройну війну проти України. Бо без приборкання України як незалежної держави неможливе відновлення імперії, про яку мріє чинний хазяїн Кремля. Тому з 2015 року Путін готує застосування «воєнного важеля» для повернення України.
Восени 2021 року з’явилася нова хвиля інформації про готовність повномасштабного вторгнення Росії. Головною відмінністю російських погроз стало сповіщення про готовність до застосовування ракетних ударів та ударів авіації. В Кремлі готують проти України навіть ракетні комплекси «Іскандер».
Чи може Україна протистояти масштабній російській агресії?
Збройні Сили справді відчутно змінилися та здатні до рішучої відсічі в разі наземної атаки московських військ. Що стосується атак з повітря, українська армія має обмежені можливості. Однак і Путін не здатен вести тривалу війну. Територіальна оборона є справжнім воєнним козирем України. А наявність понад 300 тисяч ветеранів цієї війни створює умови для потужного національного спротиву. Однак, вказують фахівці, цей спротив це потрібно організувати.
Незважаючи на позитивні зміни в українському війську, відплив професійних кадрів залишається великим. Фахівці кажуть, що українській владі варто попіклуватися про мотивацію вояків. Бо без цього неможливо перетворити Збройні сили на потужний інструмент стримування агресії
І , тим більше, без цього неможливо побудувати професійну армію. Путін розраховує на швидкоплинність та результативність атаки з багатьох напрямків. Включно з території Білорусі та Криму. Водночас в разі завчасної підготовки України до оборони рішення Кремля, скоріше за все, не відбудеться. То ж майбутнє України залежить від нас самих.
ВІДЕО: