90% ВИКОНАННЯ ДОЗ ЗА НАПРЯМАМИ АВТОМОБІЛЬНОЇ ТЕХНІКИ І ЗАСОБІВ ЗВ’ЯЗКУ – ЦЕ ПРИВАТНІ ПІДПРИЄМСТВА — ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЕКОНОМРОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ

90% виконання державного оборонного замовлення за напрямами автомобільної техніки, засобів зв’язку – це приватні підприємства. Про це в інтерв’ю інформагентству «Оборонно-промисловий кур’єр» повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко. За його словами, бронетехніку постачають державні підприємства, проте виконання ремонтних робіт для танків, БТР-3, БТР-4, знов-таки, забезпечують приватні компанії. «Легка броньована техніка для потреб Міноборони, Нацгвардії, Нацполіції, Держприкордонслужби – це продукція компаній Ліги оборонних підприємств» — зазначив чиновник.

Ю.Бровченко наголосив, що приватний сектор – «це локомотив розвитку оборонної промисловості як складової національної економіки України; починаючи з 2014 року саме приватними компаніями виконувались як значна частка робіт з ремонту озброєння та військової техніки, так і половина державного оборонного замовлення». Він додав, що в цілому, на сьогоднішній день в державному оборонному замовленні зберігається паритет державного та приватного секторів, проте тенденції до зростання частки приватного очевидні.

Ю.Бровченко пояснив, що формування державного оборонного замовлення в принципі не може бути конкурентним, адже ця процедура передбачає виключно підготовку пропозицій щодо потенційних замовлень за окремими напрямами. «Вже на етапі виконання державні замовники визначають постачальників, укладають контракти, надають закупівлям гриф, компетенція ж Міністерства економічного розвитку і торгівлі обмежується рекомендаціями технічного та організаційного характеру, ми забезпечуємо координацію державних замовників, аналізуємо стан виконання оборонного замовлення», — позначив він функцію Мінекономрозвитку і торгівлі.

Поделиться публикацией
-->