11 ЛИПНЯ У МІНОБОРОНИ РОЗГЛЯНУТЬ ІМОВІРНІ СЦЕНАРІЇ ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТКУ СИТУАЦІЙ ВОЄННОГО ХАРАКТЕРУ

В Міністерстві оборони України 11 липня 2019 року відбудеться засідання Міжвідомчої робочої групи з питань проведення оборонного огляду.

Зокрема, як повідомили «ОПК» у військовому відомству, фахівці Міноборони розглянуть та обговорять ймовірні сценарії виникнення та розвитку ситуацій воєнного характеру на середньо- та довгострокову перспективу, а також обговорять висновки з оцінки стану та перспективи розвитку безпекового середовища держави (глобальні, регіональні та національні аспекти) у контексті воєнної безпеки. До того ж, буде проведено обговорення та погодження документу «Майбутнє безпекове середовище 2030:  стратегічне передбачення (попередній опис)».

У роботі візьмуть участь члени Міжвідомчої робочої групи з проведення оборонного огляду, представники Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Українського інституту безпекових досліджень, Ради волонтерів при Міністерстві оборони України, Представництва НАТО в Україні, а також іноземні радники при Міністерстві оборони України та Генеральному штабі Збройних Сил України.

Нагадуємо, що РНБО України вирішила провести оборонний огляд; огляд громадської безпеки та цивільного захисту; огляд стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів; огляд загальнодержавної системи боротьби з тероризмом; огляд розвідувальних органів.

Крім того, у шестимісячний строк після затвердження нової Стратегії національної безпеки та за результатами проведення оглядів на розгляд РНБО необхідно подати проекти стратегій за відповідними сферами нацбезпеки; також подати у тримісячний строк після оглядів звіти про результати їх проведення.

Національному інституту стратегічних досліджень доручено організувати опрацювання до 30 вересня методики проведення комплексного огляду сектору безпеки і оборони та надання відповідальним за проведення оглядів органам допомоги у їх проведенні.

Колишній Президент України Петро Порошенко своїм указом увів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони України від 16 травня «Про організацію планування в секторі безпеки і оборони України». Про це було повідомлено на сайті Адміністрації президента.

Поделиться публикацией