Німеччина обіцяє Україні нові сучасні озброєння та підтримку в розбудові власної протиповітряної оборони.
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у «Європейській промові» в Карловому університеті в Празі 29 серпня, повідомив Укрінформ.
Канцлер заявив, що «наступними тижнями та місяцями Україна отримає (від Німеччини) нові, дуже сучасні озброєння: засоби ППО, радарні системи, дрони-розвідники тощо<…> Наша мета – сучасні українські збройні сили, які довгостроково можуть захищати свою державу», — заявив Шольц.
Лише останній пакет збройної допомоги від ФРН, за його словами, перевищує 600 млн євро.
Міжнародні партнери повинні надавати Києву не лише те, від чого можуть відмовитися в себе дома, для цього потрібно «більше планування та координації», вважає Шольц.
Він додав, що ФРН разом із Нідерландами започаткували ініціативу, метою якої є розподіл завдань між партнерами України на довгострокову перспективу, і цю ініціативу потрібно якнайшвидше затвердити. Згідно з нею, Німеччина, наприклад, бере на себе «особливу відповідальність» у питанні розбудови української артилерії та протиповітряної оборони.
Путін не може миритися з єдиною Європою, вона не вписується в його світ, зазначив глава уряду ФРН. Тим важливіше надати Україні економічну, фінансову, політичну, гуманітарну та військову підтримку, підкреслив Шольц. «Ми продовжуватимемо цю підтримку, надійно і доти, доки буде потрібно», — пообіцяв він.
При цьому політик зауважив, що відбудова зруйнованої Україна буде «завданням для поколінь» і потребує суттєвих міжнародних зусиль і «розумної стратегії». Про це йтиметься, зокрема, на експертній конференції 25 жовтня, на яку Шольц разом із головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн запрошують у Берлін Україну та її партнерів з усього світу.
Сьогодні, за словами німецького політика, знову на порядку денному стоїть питання: де в майбутньому проходитимуть лінії розділу між вільною Європою і неоімперіалістичною автократією. Шольц нагадав, що після нападу Росії на Україну він сам заявив про «поворотний пункт в історії». Путінська Росія хоче за допомогою насильства намалювати нові кордони – те, чого люди в Європі не хочуть пережити знову. Брутальний напад на Україну є нападом на європейський безпековий порядок.
«Цьому ми протистоїмо з усією рішучістю<…> Ми не сприймаємо атаку росії на мир у Європі», — заявив Шольц.
Він підкреслив, що європейці не хочуть не хочуть назад, у ХIХ чи ХХ століття «із загарбницькими війнами та тоталітарними ексцесами».
Шольц здійснює одноденний візит до Праги 29 серпня.