Франція відновила виробництво пороху для артилерійських снарядів
У місті Бержерак на південному заході Франції відкрили завод групи Eurenco з виробництва пороху — він має забезпечити випуск снарядів 155 калібру, значна частина яких постачається в Україну.
За словами операційного директора Eurenco Еріка Жіро, завод у Бержераку наступного року буде виробляти обсяг пороху, необхідний для випуску 100 тисяч снарядів, а 2027-го цей показник планують довести до 200 тисяч. Задля цього завод працюватиме цілодобово, сім днів на тиждень.
Щоб звести його, знадобилося менш як рік: у квітні 2024-го перший камінь у будівництво підприємства заклав особисто президент Макрон. Урядовці твердять, що попередньо затверджені терміни випередили на пів року.
Раніше група Eurenco, яка спеціалізується на вибухових речовинах та енергетичних матеріалах, виробляла порох на шведському заводі. У 2007 вона закрила виробництво у Бержераку через відсутність замовлень. Таким чином Франція втратила повний цикл виробництва снарядів.
Як повідомляв Укрінформ, закладаючи перший камінь заводу з виробництва порохів у Бержераку, Еммануель Макрон наголосив на необхідності визнати нову геополітичну реальність та прискорити перехід до «економіки війни», щоб і надалі підтримувати Україну та зміцнювати обороноспроможність Європи.
Єдиний французький завод Les Forges de Tarbes з випуску корпусів 155-мм снарядів виготовляє лише до 2000 виробів за тиждень.
Корпуси снарядів з цього підприємства вирушають до компанії KNDS, де вже начиняються вибуховою речовиною та стають повноцінними боєприпасами. Як повідомив генеральний директор підприємства Жером Гарнаш-Крейо, до кінця 2025 року їм хотілося почати випускати по 15 000 заготовок на місяць. За його словами, за весь 2024 рік завод випустив 60 000 заготовок під снаряди, які призначаються для постачання Європі та Україні.
Згідно з доповіддю Французького інституту міжнародних відносин, 2024 року французька промисловість могла забезпечити виробництво лише 20 тисяч 155-мм снарядів.
Щодо можливостей ЄС із заміщення постачання зброї зі США в Україну — аналітики Французького інституту міжнародних відносин (IRFI) у своїй доповіді зазначили, що ВПС Франції мають запас ракет лише кілька днів повномасштабних боїв.