Терміни надходження озброєння невідомі, хоча Данія і Нідерланди готуються відправити перші літаки F-16 в Україну вже цього літа, а згодом ще більше надійде з Бельгії та Норвегії, пише The Wall Street Journal із посиланням на неназвані джерела.
Як зазначає видання, Пентагон має обмежені запаси і виробничі потужності, проте забезпечить F-16 ракетами класу «повітря-земля», «повітря-повітря» та комплектами точного наведення для бомб у достатній кількості, щоб задовольнити найнагальніші потреби України, заявив високопоставлений американський чиновник.
Озброєння для F-16, яке надсилатимуть США, включає:
ракети AGM-88 HARM класу «повітря-земля»,
версії комплектів боєприпасів підвищеної дальності Joint Direct Attack Munition (JDAM), які перетворюють некеровані бомби на «розумну» зброю,
так звані «бомби малого діаметру», які розриваються з невеликим радіусом ураження,
ракети AMRAAM середньої дальності класу «повітря-повітря», відомі як AMRAAM,
ракети AIM-9X малої дальності класу «повітря-повітря».
«Ми впевнені, що зможемо поставити все це озброєння, принаймні критичні обсяги, яких вони потребують», – заявив високопоставлений американський чиновник.
Українці та союзники кажуть, що F-16 посилять військові сили Києва, але визнають, що попереду ще багато викликів, пов’язаних з підготовкою достатньої кількості пілотів, технічним обслуговуванням літаків і визначенням найкращого способу їхнього використання.
«Це важливе доповнення, але само по собі воно не змінить хід війни», – сказав міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
В Європі багато країн не хотіли надсилати Києву велику кількість своїх обмежених запасів авіаційних ракет, тому союзники запропонували рішення, яке Пентагон назвав таким, що «дасть поштовх». «Європейські країни можуть об’єднати свої фінанси, щоб купити у США авіаційну зброю і відправити її в Україну», – уточнив американський посадовець.