СЕНАТ США ОФІЦІЙНО ЗАБОРОНИВ ПЕРЕДАВАТИ ТУРЕЧЧИНИ F-35 У РАЗІ ПРИДБАННЯ АНКАРОЮ С-400

Проект американського оборонного бюджету на 2020 рік, схвалений Сенатом США, серед іншого, передбачає заборону на передачу Туреччині новітніх винищувачів п’ятого покоління F-35 у тому випадку, якщо Анкара доведе до кінця операцію з придбання у Росії самохідних зенітно-ракетних систем протиповітряної оборони С-400 «Тріумф», повідомило 27 червня російське інформаційне агентство ТАСС.

Схвалена Сенатом ініціатива забороняє будь-яке виділення бюджетних коштів на передачу Туреччини F-35, супутнього обладнання та пов’язаної з літаком інтелектуальної власності до тих пір, поки міністр оборони США і державний секретар не підтвердять, що Туреччина відмовилася від російських С-400 і надійно гарантувала відмову від їхнього придбання у майбутньому.

Аналогічну заборону включено і до тої версії бюджету, яка перебувала на розгляді Палати представників Конгресу. Надалі американські законодавці повинні будуть узгодити між собою деталі законопроекту.

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

22 травня американський телеканал CNBC з посиланням на власні джерела повідомив, що США дали Туреччині два тижні на відмову від придбання ЗРК С-400 у Росії, пригрозивши виключити Анкару з програми F-35.

29 травня стало відомо, що США можуть запровадити санкції проти Туреччини у рамках закону CAATSA і виключити її із програми F-35 у разі придбання Анкарою російських ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 «Тріумф».

7 червня США прийняли рішення більше не приймати пілотів військово-повітряних сил Туреччини на програму навчання навичок пілотування винищувачів п’ятого покоління F-35. Пізніше було зупинено навчання і тих турецьких пілотів та спеціалістів, що вже проходили його на авіабазі Люк ВПС США.

Поделиться публикацией