Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили трьом особам про підозру у заволодінні майном Головного управління Нацгвардії на 81,64 млн. Зокрема йдеться про колишнього командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова, генерального директора компанії-забудовника Олега Майбороду та оцінювача Алісу Грищук, яких затримали 14 травня за підозрою у багатомільйонних махінаціях навколо власності Нацгвардії.
Про це повідомило dt.ua з посилання на НАБУ, яке дії екс-командувача Нацгвардії та генерального директора компанії-забудовника кваліфікує за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, оцінювача — ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.
Наразі вирішується питання обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Слідство встановило, що у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
Проте згодом, у 2016-2017 рр., сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.
Нагадаємо, 14 травня НАБУ прийшло з обшуками за місцем роботи та проживанням службовців Національної гвардії, а також працівників низки приватних компаній. ЗМІ повідомили, що НАБУ готує підозру за статтею 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним, шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу колишньому командувачу Національної гвардії Юрію Аллерову.
Що ж стосується компанії «Укрбуд», то в прес-службі підтвердили факт обшуку та заявили, що «обмін відбувався з ініціативи колишнього керівництва Національної гвардії, а його рівноцінність та відсутність порушень була підтверджена експертизою Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центра МВС України». Також в компанії запевняють, що ТОВ «Укрбуд Девелопмент» всіляко сприяло розслідуванню, а працівники надавали свідчення у якості свідків і не фігурують серед підозрюваних.
Наприкінці 2017-го Юрій Аллеров став фігурантом розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» через історію з обміном квартир, призначених для службовців Нацгвардії. Замість 50 квартир і 30 паркомісць в житловому комплексі на Євгена Коновальця, 34 «Аристократ», збудованому на земельній ділянці військової частини Нацгвардії, Аллеров погодився прийняти 65 квартир в ЖК «Оберіг», що на околиці Києва. Сукупна вартість квартир і паркомісць в «Аристократі» перевищувала вартість квартир в «Оберізі» на понад 100 мільйонів гривень.
Але за документами цей обмін, який у Нацгвардії пояснили невпевненістю добудови «Аристократу», проходив як майже рівноцінний. Оцінку об’єктів робила експерт, найнята компанією-забудовником. За нею – мінімум два кримінальних провадження, що стосуються навмисного заниження вартості об’єктів оцінки.
Цікаво, що через кілька місяців після квартирного обміну, донька командувача Нацгвардії Юрія Аллерова Катерина Пустиннікова зробила два недешевих придбання. Так, вона стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 року випуску. На вторинному ринку коштує такий в середньому 1,5 мільйони гривень. Також Пустиннікова оформила на себе квартиру у новобудові — у ЖК «Микітська слобода». Забудовником цього об’єкта була та ж компанія, на користь якої Аллеров «обміняв» квартири нацгвардійців — «Укрбуд Девелопмент».
Після виходу сюжету, НАБУ відкрило розслідування стосовно ймовірних порушень під час квартирного обміну.