КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПРОВЕДЕ ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ В ЗОЛОТОМУ

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки 5 листопада проведе виїзне засідання у Золотому Луганської області.

Про це повідомив голова фракції «Слуга народу», член Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна», повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«У нас у вівторок (5 листопада, — ред.) засідання нашого комітету в Золотому. Ми беремо весь комітет з національної безпеки і оборони», — повідомив Арахамія.

 

Як повідомлялося, 29 жовтня о 12.00 розпочався процес розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці розведення у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

 

У середу, 30 жовтня, командування ООС ввело в районі проведення операції Об’єднаних сил режим «жовтий», який передбачає спеціальні повноваження для військовослужбовців та правоохоронців і водночас обмеження для цивільного населення.

 

Передбачено, що загалом процес розведення сил і засобів біля Золотого-4 триватиме до 30 днів.

 

Уранці 29 жовтня голова МЗС Вадим Пристайко повідомив про початок розведення сил і засобів поблизу Золотого на Луганщині. У штабі ООС цю інформацію спочатку спростовували, але згодом підтвердили, що розведення військ почалося о 12:00 та уточнили, що воно триватиме три доби.

 

Розведення в Золотому, Станиці Луганській (Луганська область) та Петрівському (Донецька область) неодноразово узгоджувалося в Мінську, але зривалося під час спроби реалізації. Влітку цього року війська розвели в районі Станиці Луганської, після чого на засіданні 1 жовтня Тристороння контактна група погодила розведення ще на двох ділянках на лінії зіткнення в Донбасі.

 

Відведення українських військ від лінії розмежування є однією з умов Кремля для проведення саміту в «Нормандському форматі». При цьому гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися.

 

Проти відведення українських військових виступили ветерани та добровольці російсько-української війни, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Перші вважають розведення капітуляцією у війні з Росією, другі побоюються розправи бойовиків після відходу українських військових зі своїх позицій.

 

Та президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку жителям «сірої зони» після відведення українських військових на позиції 2016 року. А голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за їх безпеку на поліцію і Національну гвардію, які разом із прикордонниками залишаться там після розведення.

Поделиться публикацией