В ЯПОНІЇ РОЗРОБЛЯЮТЬ ІДЕЮ СТВОРЕННЯ ДЕРЖЗАВОДІВ У ПОЄДНАННІ З ТЕХНІЧНОЮ ЕКСПЕРТИЗОЮ ПРИВАТНИКІВ

Уряд Японії розробляє ідею створення державних заводів у поєднанні з технічною експертизою приватного сектора. За цією моделлю держава здає заводи в оренду виробникам, які володіють відповідними технологіями та дозволами.

Про це в статті для Ліга.net написав експерт у сфері національної безпеки і оборони Віктор Плахута.

Автор додав, що згодом уряд доручить цим фірмам виробництво необхідного обладнання, наприклад, вибухових речовин, які використовуються в боєприпасах.

На інвестиції в розвиток оборонного виробництва передбачено:

2023-2027рр —  ¥ (JPY) — 400 млрд ($ 2,875 млрд)

з них на 2023 р — ¥ (JPY) — 100 млрд ($ 0,718 млрд)

Крім того, В. Плахута повідомив, що іншим нововведенням Японії є законодавчі зміни, які включають підвищення норми прибутку на військову техніку з кількох відсотків до 15%.

Він також звернув увагу, що Японія йде на зменшення залежності від іноземних постачань. Але в поточному стані виробництва — промисловість потребує радикальних кроків:

— в 2020 році японські закупівлі, пов’язані з обороною, у вітчизняних виробників становили менше 1,0% від загальної вартості промислового виробництва Японії,

— для порівняння, приблизно 10% продукції Сполучених Штатів спрямовано на оборонне виробництво.

Як випливає з матеріалу, справа ускладнена тим, що в Японії оборонне виробництво належить приватному сектору, на відміну від таких країн, як Франція та Італія (надійні постачальники  України), де держава є переважним акціонером у більшості оборонних компаній.

Для приватного бізнесу вхід на оборонний ринок має високі бар’єри (вартість та час створення виробництва, проблема з пошуком фінансових ресурсів, пошук кваліфікованого персоналу тощо….). З іншого боку знаходиться високий рівень плинності для компаній, яким вдається ввійти. Проблема — в коливанні рівня замовлень.

За останні 20 років понад 100 компаній покинули оборонний сектор Японії через брак бізнес-стійкості.

 

Поделиться публикацией