На цьому наполягають в Центрі досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) після аналізу загибелі на фронті пілота Су-27, капітана Івана Болотова із 831-ї бригади тактичної авіації.
Зокрема, в ЦДАКР вважають, що з високим ступенем вірогідності Су-27 Болотова був збитий російським винищувачем Су-30СМ2 ракетою «повітря-повітря» великої дальності Р-37М, як це повідомили пропагандистські канали противника. ТГ-канал противника наполягає на пуску ракети з відстані 130 км (рекламована дальність ураження ракети Р-37М, або РВВ-БД — 397 км).
Су-27 ПС ЗСУ здебільшого відіграють роль бомбардувальників, здійснюючи пуски авіабомб JDAM-ER, AASM-250 HAMMER та GBU- 39B SDB, наражаючись при цьому на велику небезпеку при виконанні місій.
При цьому, ще у серпні 2024 року Білий Дім розглядав можливість відправлення Україні крилатих ракет AGM-158 JASSM з базовою версію дальності застосування з літаків F-16 у 370 км.
Відомо, що передані Україні F-16 не здатні ефективно змагатися з російськими літаками у повітряних боях. Як зазначав У СІЧНІ 2025 РОКУ начальник служби зв’язків з громадськістю командування Повітряних сил ЗСУ у 2018 — 2024 рр. полковник Юрій Ігнат, українським F-16 бракує потужних радарів і далекобійних ракет для повноцінного використання. «Так, ми отримали від партнерів не надто нові модифікації «F-ок», ми не маємо на цих літаках потужних радарів та далекобійних ракет, аби наодинці змагатися в повітряних боях з технологічними літаками росіян, але молоді українські пілоти кожного дня доводять, що вони найкращі, чи то в кабіні радянського, чи то американського винищувача».
Тож, над посиленням F-16 ПС ЗСУ потрібно невідкладно працювати з новою адміністрацією президента США, підкреслюють в ЦДАКР.