ІНДІЯ ПРИДБАЄ У РОСІЇ С-400 ЧЕРЕЗ НЕБАЖАННЯ ПСУВАТИ ВІДНОСИНИ З МОСКВОЮ – ЗМІ

Індія має намір довести до кінця придбання у Росії самохідних зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 «Тріумф», незважаючи на тиск США, оскільки значно сильніше вашингтонських санкцій боїться у разі зриву домовленості серйозно зіпсувати відносини з Москвою, повідомив 10 червня індійський інформаційний портал The Print.

«Пам’ятайте, що мова йде не тільки про російські винищувачі та системи ППО. У багатьох областях, таких, як ядерний сектор, росіяни є нашим єдиним джерелом. Вони відіграють велику роль і у програмі атомних підводних човнів. Це також вплине на нафтовий бізнес і відносини у інших областях», – заявило виданню джерело в індійському уряді.

Росію та Індію пов’язує давне військово-технічне співробітництво; Росія будувала для Індії атомний та дизельні підводні човни, на озброєнні ВПС Індії стоять винищувачі радянського і російського виробництва (найсильніший серед них – Су-30МКІ), а основу танкової могутності індійських сухопутних військ складають танки Т-90 «Бішма» (ліцензійна копія російського Т-90С «Володимир») і Т-72 «Аджея» (ліцензійна копія російського Т-72М1 «Урал»). Придбавши С-400, Індія стане четвертою країною, яка озброїться російськими комплексами ППО – «Тріумфи» також закуповують Китай, Туреччина і Саудівська Аравія.

Як повідомлялося, 5 жовтня президент Росії Володимир Путін і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді підписали низку двосторонніх документів, один з яких про поставку п’яти полків зенітних ракетних систем С-400 «Тріумф» на загальну суму близько п’яти мільярдів доларів. У цілому Росія повинна поставити системи Індії протягом п’яти років.

Наприкінці липня агентство Reuters повідомляло, що США відкрили шлях для Індії, який допоможе уникнути санкцій за купівлю продукції російського ОПК.

Поделиться публикацией