Про це 24 травня ц.р. повідомив Укрінформ, посилвючись на Defence News.
Як зазначається, нові проєкти, що охоплюють навчання, боєприпаси, протидію артилерії, ракети повітряного базування і середні гелікоптери, діятимуть на додаток до 57 вже створених у рамках PESCO. Програма об’єднує учасників для спільного фінансування і розвитку нових оборонних сил і засобів.
Наголошується, що Франція очолить програму зі створення трьох навчальних шкіл для пілотів військового повітряного транспорту, а Естонія – програму зі створення нової безпілотної наземної системи бойового забезпечення.
Також Франція разом із Нідерландами працюватимуть над новою контрартилерійською сенсорною системою, а Німеччина разом з Францією очолять роботу над новим продуктом з нейтралізації торпед.
Крім того, Німеччина, Іспанія, Франція, Португалія і Швеція об’єднаються на чолі з Італією у роботі над програмою, спрямованою на кращий захист підводних газопроводів та інтернет-кабелів на тлі інциденту на «Північних потоках».
Німеччина очолить роботу над новою ракетою класу «повітря-повітря» малої дальності для протидії літакам 6-го покоління, пише видання.
На додаток до зростаючої кількості вертолітних програм майбутнього, які зараз реалізують, Франція очолить роботу над програмою щодо середнього гелікоптера наступного покоління (NGMH), в якій також беруть участь Італія, Фінляндія і Швеція. Програма «забезпечить доступність і придатність вертолітних парків ЄС до 2040 року», заявили в Євросоюзі, а також доповнить існуючу європейську програму блоку гелікоптерів наступного покоління.
Також зазначається, що Італія очолить групу, до якої входять Франція, Угорщина і Швеція, із планування нової інтегрованої багатошарової системи протиповітряної і протиракетної оборони.
Фінляндія очолить групу у складі Естонії, Франції і Швеції для планування нових систем командування і управління для використання в Арктиці.