ЄС МАЄ НАДАТИ КОМПЛЕКСНУ ВІДПОВІДЬ НА АГРЕСІЮ РФ – КЛІМКІН

Перебуваючи з робочим візитом у Брюсселі, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у робочій зустрічі з міністрами закордонних справ держав-членів ЄС у рамках засідання Ради ЄС із закордонних справ.

Про це 11 грудня ц.р. повідомляє Defense Express з посиланням на офіційний сайт Міністерства закордонних справ.

Міністри обговорили продовження Російською Федерацією агресивної політики проти України, зокрема ескалацію ситуації в регіоні Азовського та Чорного морів 25 листопада ц.р.

«Агресія Росії в Азовсько-Чорноморській акваторії не є поодиноким інцидентом, це частина послідовної агресивної політики Кремля та відкритий акт агресії проти України», — наголосив Павло Клімкін. Міністр закликав міжнародних партнерів об’єднати зусилля з метою негайного звільнення 24 членів екіпажів українських катерів, які були захоплені у військовий полон в територіальних водах та виключній економічній зоні нашої держави в Чорному морі.

Павло Клімкін передав колегам пропозиції щодо посилення санкційного режиму проти Росії з огляду на кричуще порушення Кремлем міжнародного права та відкриту збройну агресію проти України. Міністр, зокрема, закликав ЄС та держав-членів запровадити обмежувальні заходи проти російських морських портів в Азовському та Чорному морях, а також внести до санкційних списків російських посадовців, які причетні до здійснення акту агресії проти українських суден.

Міністри закордонних справ держав-членів ЄС підтвердили безумовну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів та погодились з необхідністю вжиття подальших кроків з метою звільнення українських моряків, забезпечення свободи судноплавства в Азовському та Чорному морях, а також започаткування проектів підтримки українського Приазов‘я.

 

Поделиться публикацией