ЄВРОПЕЙСЬКА ВІЙСЬКОВА КОМПАНІЯ ТРЕНУВАЛА УКРАЇНСЬКИХ ПРАВИХ РАДИКАЛІВ

Європейська компанія European Security Academy (ESA), яка пропонує просунуті тренувальні курси для сил безпеки та військових, з 2016 року тренувала бійців «Азова» та інших ультраправих. Про це повідомляє УНІАН 31 серпня ц.р., посилаючись на Bellingcat.

Про це йдеться в результатах розслідування, проведеного Bellingcat. Відзначається, що велика група з України пройшла курс підготовки, який нагадує підготовку бійців спеціальних підрозділів в тренувальному центрі ESA у Польщі. Серед тих, хто пройшов тренінги ESA з поводження зі зброєю і тактиці, як стверджується, опинилися діючі активісти українських ультраправих організацій, пов’язаних з цькуванням і нападами на українських ромів, ЛГБТ, і правозахисників: «Традиції і Порядку», «Національного Корпусу» та «Національних Дружин». Принаймні один випускник курсів ESA надалі навчав поводженню зі зброєю членів «Національного Корпусу». Керуючий директор ESA заявив Bellingcat, що компанія відмовилася б проводити тренування для прихильників ультраправих ідеологій та/або осіб, пов’язаних з ультранаціоналістичними організаціями. Однак кілька українських випускників ESA мають добре задокументовані публічні зв’язки з ультранаціоналістичними організаціями та ідеологіями. Підкреслюється, що деякі випускники курсів наразі є членами ультранаціоналістичних організацій. Інші протягом багатьох років публікували численні фотографії, на яких вони підкидають руки в нацистському вітанні, або ж мають добре видимі характерні для расистів татуювання.

В ESA заявили, що компанія проводить докладні перевірки кандидатів, однак не уточнили, які критерії є підставою для відмови в навчанні. Відзначається, що в пості на Фейсбуці ESA Ukraine від березня 2016 року представлено подяку від полку «Азов», яке в Bellingcat називають «формуванням, оточеним скандалами через його ультраправу ідеологію».

Представлена грамота подяки була підписана тодішнім командиром полку «Азов» – Ігорем «Черкасом» Михайленком. Наразі «Черкас» очолює вуличне крило «Азова» — «Національні Дружини». European Security Academy (ESA) — одна з провідних компаній світу у сфері підготовки сил безпеки та військових, з штабквартирою у Вроцлаві (Польща).

 

Поделиться публикацией