ЯК НАМАГАЮТЬСЯ УПРАВЛЯТИ ВІЙНОЮ В УКРАЇНІ ЧЕРЕЗ ЗМІ – ЧЕРГОВИЙ ПРИКЛАД АМЕРИКАНСЬКИХ МЕДІА

В американському виданні Foreign Affairs 17 листопада зʼявилася контроверсійна стаття з заголовком «Переосмислення успіху в Україні», де автори говорять про «глухий кут» війни, розмірковують про можливі перемовини, до яких «має спонукати Вашингтон» та над тим, що Україна повинна перейти до оборони замість наступу.

Автори переконані, що сира та волога погода до кінця року вже не дозволить проводити Україні активних наступальних дій, а готовність надавати військову та економічну підтримку Україні почала слабшати як у США, так і в Європі, тому «ці обставини диктують необхідність комплексної переоцінки нинішньої стратегії, яку реалізує Україна та її партнери».

Далі йдеться про те, що цілі щодо повної деокупації України абсолютно виправдані, але «стратегічно недосяжні».

«Військові цілі Києва – вигнання російських військ з української землі та повне відновлення її територіальної цілісності, включаючи Крим, – залишаються юридично та політично незаперечними. Але стратегічно вони недосяжні, особливо у найближчому майбутньому, а цілком і за його межами», – пишуть у статті та одразу після цього висловлюють думку, що настав час Вашингтону докласти зусиль для вироблення нової політики, яка встановлює «досяжні цілі».

Сполученим Штатам, переконують в матеріалі, слід розпочати консультації з Україною та її європейськими партнерами щодо стратегії, «заснованої на готовності України вести переговори про припинення вогню з Росією та одночасно перемикнути свій військовий акцент із нападу на оборону».

Таким чином, на думку авторів, Україна зможе скоротити втрати військових та спрямувати ресурси на довгострокову оборону і відновлення, навіть якщо Кремль відмовиться від припинення вогню.

Поделиться публикацией