ЯК ДРУГ УКРАЇНИ ЕРДОГАН ЗАБЛОКУВАВ ПОСТАЧАННЯ ЗСУ ТАНКІВ З ФІНЛЯНДІЇ

В уряді Фінляндії поки не ухвалили рішення про передачу німецьких бойових танків Leopard для армії України, яка бореться з російським вторгненням уже майже рік. Незважаючи на те, що Берлін дав Гельсінкі «зелене світло» на передачу техніки, держава вагається через те, що має спільний із державою-агресором кордон.

Як написало видання Yle, про це сказала очільниця фінського уряду Санна Марін під час зустрічі з журналістами 12 лютого. За словами прем’єр-міністерки, ситуація у Фінляндії складніша, ніж у інших держав саме через кордон із Росією.

За її словами, питання про Leopard для ЗСУ було обговорено на рівні уряду й президента, однак «політику ще не погоджено». Вона додала, що не всі обговорення є публічними.

Водночас Марін наголосила, що підтримує спільні закупівлі зброї країнами Європейського Союзу для України. На її переконання, вони зміцнюють європейську оборонну промисловість, а тому й оборону Фінляндії.

Однак прем’єр-міністерка зауважила, що розташування держави відіграє важливу роль в ухваленні рішення про передачу Україні танків. Вона нагадала, що Фінляндія межує з Росією, тому має піклуватися насамперед про власну безпеку.

Зазначимо, що напередодні видання The Wall Street Journal повідомляло, що Гельсінкі можуть передати Україні певну кількість Leopard 2 лише після того, як держава стане членом НАТО.

Президент Фінляндії Саулі Нііністе раніше говорив, що його країна передасть танки Leopard для Збройних сил України, якщо буде створено міжнародну коаліцію.

Між іншим, Фінляндія спрямовує в Україну новий пакет військової допомоги. Загалом Україна отримає військової техніки на 400 млн євро, втім детальний вміст пакету наразі засекречено.

Поделиться публикацией