ЯКЩО ЛУКАШЕНКО ДОЗВОЛИТЬ ВИКОРИСТАТИ ТЕРИТОРІЮ БІЛОРУСІ ДЛЯ НАСТУПУ ВІЙСЬК РФ, ТО ЙОГО ЧЕКАЄ ЖОРСТКА РЕАКЦІЯ З БОКУ ЗАХОДУ

Сполучені Штати попередили режим Лукашенка, що в разі, якщо він дозволить використати територію Білорусі для масштабного наступу російських військ на Україну, його чекає жорстка реакція з боку Заходу.

Про 26 січня ц.р. повідомив портал Укрінформ, посилаючись на речника Держдепартаменту США Неда Прайса

«Впродовж останніх днів ми чітко наголосили (владі – ред.) Білорусі, якщо вона дозволить використання своєї території для нападу на Україну, вона постане перед рішучою й швидкою відповіддю Сполучених Штатів, наших союзників і партнерів», — підкреслив представник Держдепартаменту США.

Крім того, за його словами, у разі потенційного вторгнення в Україну з білоруської території також буде проведений перегляд угруповання сил НАТО в країнах, що межують з РБ.

Він зазначив, що введення російських військ на територію Білорусі «викликає глибоке занепокоєння», оскільки своїм дозволом на це режим Лукашенка ставить під загрозу суверенітет республіки та підриває статус незалежної держави.

«Це зайве свідчення того, що цей режим мало дбає про власний народ, про державу, однак найбільше піклується про виживання й добробут самого режиму», — підкреслив представник зовнішньополітичного відомства США.

Поделиться публикацией