ШВЕДСЬКІ ЕКСПЕРТИ ЗАПІДОЗРИЛИ РОСІЮ В ПІДГОТОВЦІ ДО МАСШТАБНОЇ ВІЙНИ

Шведські експерти запідозрили Росію в підготовці до масштабної війни. Російська армія готується до участі у дедалі більш масштабних військових конфліктах.

Про це 7 лютого ц.р. повідомив «Укрінформ», посилаючись на висновок, який зробили фахівці Шведського інституту оборонних досліджень (FOI), які підготували доповідь «Підготовка до війни — військові навчання Росії на стратегічному рівні 2009-2017», опубліковану на сайті FOI.

«Росія готова використовувати військові методи. Важливо розуміти, як це може відбуватися в гіршому зі сценаріїв. Військові навчання дають уявлення про це», — заявив керівник дослідження Юхан Норберг.

Автори проаналізували військові навчання в Росії в 2009-2017 роках. Вони стверджують, що з 2009 року російська армія, яка раніше брала участь у кількох локальних конфліктах, стала готуватися до тривалих регіональних війн з противниками масштабів Китаю і НАТО. Автори доповіді також констатували, що Росія вже використовувала військове насильство в Грузії, Україні та Сирії протягом останніх десяти років.

У доповіді наголошується, що за останні роки російська армія помітно підвищила боєготовність і здатна швидко переходити від виконання завдань мирного часу до ведення війни.

Поделиться публикацией