«ЧОРНОМОРСЬКИЙ СУДНОБУДІВНИЙ ЗАВОД» СУД ВИЗНАВ БАНКРУТОМ

 

Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом публічне акціонерне товариство «Чорноморський суднобудівний завод», який було продано з порушенням законодавства. Згідно з рішенням суду, настав строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута. Про це повідомила «ЕП» 4 липня з посиланням на повідомлення прес-центр судової влади України.

«Колишній флагман українського суднобудування тривалий час переживав складні часи. З метою фінансового оздоровлення підприємства в 2015 році було введено процедуру санації заводу, про що господарський суд виніс відповідну постанову. Однак, на жаль, система заходів щодо відновлення платоспроможності боржника не змогла запобігти банкрутству боржника», — йдеться в повідомленні.

Керуючись ст. 28, 37, 38, 40, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Господарський суд Миколаївської області 3 липня 2018 року постановив припинити процедуру санації відкритого акціонерного товариства «Чорноморський суднобудівний завод», визнати його банкрутом і розпочати ліквідаційну процедуру.

Згідно з постановою, строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута вважається таким, що настав.

Припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. У банкрута не виникає жодних додаткових зобов’язань (зокрема щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім витрат, пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому ст. 44 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Скасовуються арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Виконання зобов’язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом III Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Завод входить до складу суднобудівного холдингу Smart Maritime Group (SMG, Україна), заснований в 2009 році для управління морегосподарського активами «Смарт-холдингу».

Бенефіціаром » Смарт-холдингу є бізнесмен і політик Вадим Новинський.

Повідомлялося, що Генеральна прокуратура завершила досудове розслідування і передала до суду справу про зловживання службовим становищем представниками Фонду державного майна України і Міністерства промислової політики при внесенні змін до договору купівлі-продажу акцій «Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ), які придбав «Смарт-Холдинг».

Печерський районний суд Києва наклав арешт на 99% акцій ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод». ЧСЗ входить в суднобудівний холдинг Smart Maritime Group, 95% акцій якого належить «Смарт-Холдингу».

Основним бенефіціаром «Смарт-холдингу» є народний депутат від «Оппозицонного блоку» і православний активіст Вадим Новинський.

Поделиться публикацией